Mladí hokejisté Žraloků Vyškov vstali už po druhé v play off Jihomoravské ligy přípravek hrobníkovi z lopaty. Po dvou domácích zápasech prohrávali finálovou sérii s Velkou Bíteší už 0:2. Vzchopili se a na ledě soupeře naopak dvakrát urvali vítězství.

Do Bíteše jeli ve středu Žraloci s jasným cílem. „Klíčové pro nás bylo vyhrát první zápas,“ zdůraznil vedoucí vyškovského mužstva Karel Gamba.

A nutno říci, že se v prvním utkání Žraloci činili. Začátek utkání sice patřil domácím, ti však úvodní a v první třetině jedinou gólovou šanci prohospodařili. V dalším průběhu třetiny převzali taktovku hosté a zejména Dufek s Žaludem zaměstnávali výborného domácího brankáře Bartese. Úvodní branku vstřelil
v sedmé minutě po samostatné akci hostující kanonýr a nejlepší střelec základní části ligy Dufek.

Vyškov to uklidnilo a naopak na domácí hokejky se nalepila nervozita. Hosté excelentně bránili střed hřiště. V této oblasti vládla Vozdecká s Raclavským. „Konečně jsme v obraně hráli to, co jsem si v obraně představoval,“ byl spokojený vedoucí mužstva Gamba. Bítešským Pirátům nezbývalo než přecházet do obranného pásma Žraloků podél mantinelů. Tam však většinou o puk přicházeli. Jejich snaha o střely z větší vzdálenosti pak většinou končila na holích hostů.

Když v závěrečné třetině rozvlnil síť za domácím brankářem podruhé Dufek a domácí v zápětí neproměnili svoji největší šanci z celého zápasu, bylo rozhodnuto. Hosté již v poklidu kombinovali a drželi puk daleko od svého brankáře.

Do druhého utkání naopak vlítli jako vyměnění domácí borci. Skvělá žraločí obrana se vytratila. Za nerozhodný stav po prvním dějství mohli hosté děkovat jen gólmanu Pappovi.

Piráti se prosadili až ve druhém dějství, kdy potrestali chybnou rozehrávku hostí za vlastní bránou. Do vedení je poslal Báňa.

Žraloci hráli zmatečně, odpovědnost se na sebe pokoušeli vzít Dufek s Tauwinklem, jejich samostatné průniky se však rozbíjely o obranu domácích. Přesto nakonec jeden z nich vyšel a krátce před koncem třetiny vyrovnal právě Tauwinkl.

Tento gól Vyškovanům pomohl a do třetí třetiny vstoupili aktivněji. Tauwinkl dokonce dal gól, který však rozhodčí pořádně neviděl a neuznal jej. O několik minut už se stejný hráč radovat mohl, když se od jeho brusle odrazil, v souladu s pravidly, puk do brány. Euforii Žraloků jen o třicet minut později ale zmrazil opět Báňa. Do konce třetiny už gól nepadl a rozuzlení nepřineslo ani tříminutové prodloužení.

Oba týmy tak čekala dramatická ruleta v samostatných nájezdech. Piráti měli kopu smůly, když jejich gólman Svoboda sice Tauwinklovu střelu chytil, avšak i s pukem skončil za brankovou čarou. Sami gól v první sérii nedali, když jejich hráče vychytal Papp. Ve druhé sérii se trefil Žralok Žalud a protože domácí nedokázali odpovědět, rozhodl tak utkání. „Ve druhém zápase jsme měli více štěstí,“ zhodnotil vedoucí týmu hostí Karel Gamba.