Už v sobotu nastoupí mladí hokejisté Žraloků Vyškov ke svému poslednímu soutěžnímu utkání této sezony. A nebude to ledajaký zápas. Hrát se totiž bude rozhodující páté finále Jihomoravské ligy přípravek v minihokeji. Jako soupeř přijedou Žralokům Piráti z Velké Bíteše. Šance obou týmů na zisk poháru pro vítěze jsou vyrovnané, stejně jako dosavadní průběh série.

Žraloci nejdříve doma dvakrát prohráli, na ledě Bíteše však naopak ve dvou utkáních urvali vítězství, když o výsledku pozdějšího z nich rozhodovaly až samostatné nájezdy. Těsný výsledek očekává vyškovský trenér Jaroslav Růžička i v posledním finále. „Bude to zase výsledek o jeden gól. Muselo by se stát něco nečekaného, aby se některý z týmů urval a vyhrál vyšším výsledkem,“ tvrdí kouč.

Přitakává mu i jeho bítešský protějšek. „Šance vidím asi padesát na padesát, týmy jsou hodně vyrovnané,“ tvrdí trenér Milan Dvořák. Přesto však mírně favorizuje Žraloky. „Přeci jen hrají v domácím prostředí. My je sice ve Vyškově porazili, ale pomohlo nám štěstí. Rozhodně však nejedeme prohrát,“ slibuje boj kapitán Pirátů.

Zápas se bude hrát mimořádně na tři dvacetiminutové části a ozvláštní jej doprovodné akce. „Chceme atmosféru přiblížit velkému hokeji. Jednáme o účasti mažoretek, na začátku utkání bude hlasatel číst sestavy obou družstev a jsme domluveni s rodiči, že každé jméno vyvolají. Pohár pro vítěze pak předá hrající trenér řecké hokejové reprezentace Igor Apostolidis,“ popisuje vedoucí vyškovského mužstva Karel Gamba. Hokejová bitva začne v neděli o půl čtvrté odpoledne. „Doprovodný program však plánujeme už od tří,“ podotkl technický vedoucí a jeden z organizátorů Karel Gamba.