Případem se už letos zabýval Krajský soud v Brně, který projednával odvolání obžalovaného proti rozsudku prvoinstančního vyškovského okresního soudu. Jak už Deník upozornil, muž pocházející z Moldavska skončil s trestem odnětí svobody na šest a půl roku, oběti navíc musí zaplatit čtyři sta tisíc korun jako nemajetkovou újmu. Poté čeká devětatřicetiletého muže vyhoštění z České republiky na dobu neurčitou.

„Už to, co sám obžalovaný přiznal, naplňuje skutkovou podstatu trestného činu znásilnění. Je zcela logické, že obžalovaný své jednání bagatelizuje, vše je však podpořené a prokázané listinnými důkazy,“ akcentoval tehdy zmocněnec znásilněné ženy Tomáš Hofrichter.

Jak už Deník popisoval, poškozená i obžalovaný se potkali ve stejném baru. „K prvnímu kontaktu došlo po popíjení alkoholu venku. Obžalovaný uvedl, že na něj poškozená byla agresivní. To on ji však povalil, následně ji začal osahávat a poté znásilnil,“ sdělil předseda soudního senátu Vladimír Čech.

Následky nepozornosti za jízdy.
Telefonování za jízdy stálo jihomoravské řidiče za den přes sto tisíc

Idnes.cz přinesl další podrobnosti k události i následkům útoku. Muž podle spisu ženu oslovil loni na začátku září ve Švábenicích krátce po jedenácté hodině večer. Při napadení jí měl způsobit hematomy a odřeniny po celém těle i obličeji, hematom a podlitinu v týlní oblasti hlavy, podlitinu na krku i podvrtnutí a natažení krční páteře s nutností fixovat krk v měkkém límci po dobu zhruba dvou týdnů.

Za znásilnění hrozil muži trest od dvou do deseti let ve vězení, za mřížemi stráví šest a půl roku. Soudní senát označil výši trestu za přiměřenou.