„Místní policisté si ve tmě povšimli podezřelého auta, ve kterém seděli tři muži. Zakrátko se bleskově rozjelo a hlídka se samozřejmě vydala za ním. Po rychlém zastavení ale kontrolovaný šofér vehementně odmítal, že by automobil jakkoliv řídil,“ popisoval situaci policejní mluvčí Petr Vala.

Muž přitom policisty přesvědčoval, že auto se svými kumpány pouze tlačil. „V devadesátikilometrové rychlosti to ale bylo možné jen stěží. Padesátiletý muž, který měl dva platné zákazy řízení, se navíc bezdůvodně odmítl podrobit orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky,“ doplnil mluvčí.

Dále zmínil, že policisté přistihli během předcházejících čtyř dnů ještě další tři řidiče. „Hlídka v Otnicích zaznamenala dvaadvacetiletého mladíka bez řidičského oprávnění, který měl pozitivní test na drogy. Zastavené auto navíc nebylo pojištěné a mělo propadlou technickou. Mladíkovi přitom vůbec nevadilo, že byl za podobné přestupky nedávno řešený i na Hodonínsku,“ připomněl Vala.

Před jízdou si dal pervitin a marihuanu

Pozitivní test na omamné a psychotropní látky měl i pětatřicetiletý muž zastavený v Holubicích. Řidič se mužům zákona doznal, že si před jízdou dal pervitin a marihuanu. Navíc řídil, ačkoliv měl platnou blokaci řidičského oprávnění.

U odbočky na Velešovice pak slavkovští policisté kontrolovali dalšího řidiče. I tentokrát byl u osmadvacetiletého šoféra orientační test na drogy pozitivní. „Pozitivitu na amfetamin a metamfetamin však mladík sváděl na prášky na předpis. Hlídku tedy následoval na lékařské vyšetření do nemocnice,“ sdělil mluvčí.

Zdroj: Policie ČR

Ten zároveň připomněl, že kvůli novele silničního zákona musí podobní řidiči počítat s přísnějšími sankcemi. „Ve správním řízení za odmítnutí testu na alkohol nebo drogy nově hrozí až pětasedmdesátitisícová pokuta a až tříletý zákaz řízení. Navíc musí počítat i se šestibodovým ohodnocením,“ dodal Vala.