Vrchní soud poukázal na to, že nebylo dostatečně prokázán intenzita útoků, která by mohla dětem způsobit těžkou újmu na zdraví.

Proto změnili právní kvalifikaci. „Zůstalo jen dlouhotrvající, hrubé týrání synů, kterým jim sice způsobil fyzickou i psychickou újmu, ale to lze charakterizovat jen jako prosté ublížení na zdraví,“ vysvětlil předseda senátu olomouckého vrchního soudu Libor Losa.

Obžalovaný Josef N. u brněnského krajského soudu.
Muž v Rajhradě zapálil partnerku. Měli jsme italské soužití, řekl u soudu v Brně

O případů týrání Deník opakovaně informoval. K násilí podle obžaloby docházelo nejméně od roku 2018 až do léta 2021 „Nezletilé syny ve svém bytě v Brně ponižoval, vyhrožoval jim, nadával, krmil je psími konzervami, nutil je dělat dřepy s knihami na rukou, tahal je za vlasy, bil je. Staršímu synovi zlomil kost tím, že ho chytil za zápěstí ruky a otáčel s ním. S mladším hodil proti nosnému sloupu v bytě a pálil ho cigaretou," vyjmenovala státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

Násilí skončilo v srpnu 2021, kdy byli oba chlapci tak zbití, že museli být dvanáct dní v nemocnici. Tam kromě mnohačetných poranění zjistili lékaři u obou chlapců podvýživu, chudokrevnost a nedostatek některých vitamínů.

Dle slov obviněného s dětmi pouze rád tráví čas a rozumí si s nimi více než s dospělými. Pedofilii se snažil léčit.
Ze školky chtěl cizí dítě, vydával se za strýce. Událost v Tišnově řeší soud

Podle jejich otce se chlapci prali mezi sebou a taková zranění, s jakými skončili v nemocnici, jim nezpůsobil. To ale vyvrátil soudní znalec z oboru lékařství.