Případem se ve čtvrtek zabýval Krajský soud v Brně, který odvolání obžalovaného vůči původnímu rozsudku zamítl.

Více než pět let trvající tyranii po celou dobu přihlížely dvě děti, které spolu pár měl. „Obžalovaný úmyslně dlouhodobě fyzicky a psychicky týral svoji družku tím, že ji opakovaně fyzicky a verbálně napadal, choval se k ní hrubě a bezcitně. Vyhrožoval jí, ponižoval, urážel, omezoval a vyvíjel na poškozenou nátlak, kterému se musela podřizovat,“ sdělila ve čtvrtek soudkyně Halina Černá.

Soudní síň. Snímek je ilustrační.
Muž odsouzený za vraždu v Žabčicích promluvil. Tvrdí, že to bylo na objednávku

Násilník družku bil pěstmi do různých částí těla, zejména pak do zadní části hlavy tak, aby okolí o jeho počínaní nevědělo. Na ženu navíc plival, říkal jí, že je k ničemu, že neumí přemýšlet jako normální lidé a velmi vulgárně ji urážel. Posléze poškozené začal vyhrožovat, že ji zabije.

„Zakazoval poškozené, aby ji v domácnosti navštěvovala její matka, v létě roku 2022 ji udeřil pěstí o hlavy, poté strčil na popelnici tak, až narazila do vrat, po nichž se svezla na zem. Plival na ni, bil ji pěstmi a když nesouhlasila s jeho názorem nebo neudělala, co po ní obžalovaný chtěl, řekl jí, že je jen otázkou času, než ji sejme,“ popisovala dlouhodobé týrání soudkyně Černá.

Obžalovaný Josef N. u brněnského krajského soudu.
Muž v Rajhradě zapálil partnerku. Měli jsme italské soužití, řekl u soudu v Brně

Podle svědků a několika členů rodiny týrané ženy byl muž gambler, blízko měl také k alkoholu a drogám. S výší trestu a rozsudkem, který obžalovanému loni uložil Okresní soud v Třebíči, muž nesouhlasil. Podal proto odvolání, které státní zástupce Lukáš Bábík označil za nedůvodné. Tyran se dle něj pouze znovu pokoušel hájit stejnými slovy, jaká použil u prvoinstančního soudu.

Tříletý trest uložený třebíčským okresním soudem označil soudní senát brněnského krajského soudu za nepřiměřeně mírný. Vyšší trest však násilníkovi dát nemohl, protože se státní zástupce proti původnímu rozsudku neodvolal.

Krajský soud v Brně.
Měla začít oběť. Soud v Brně vysvětloval, proč dal muži podmínku za znásilnění

„S ohledem na dobu páchání činnosti a způsob páchání zločinů je trest velice mírný, nepřicházelo proto v úvahu uložení podmíněného trestu. Soud druhého stupně nemohl uložit trest přísnější a musel zůstat u trestu nepřiměřeně mírného, neboť chybělo odvolání státního zástupce,“ zdůraznila soudkyně Halina Černá.

Dlouhodobým týráním se vysočinští policisté začali zabývat po jednom z loňských incidentů. Jeden ze sousedů páru přes otevřené dveře viděl, jak obžalovaný ženu bil pěstmi a tahal ji za vlasy. Pokusil se proto zasáhnout a týranou ženu s dětmi schoval do příjezdu hlídky u sebe v bytě.

Soud, ilustrační foto
Muž z Třebíče měl unést dítě a prodávat manželku na sex jiným mužům

Za týrání, vyhrožování a ohrožování výchovy dítěte odešel násilník od brněnského krajského soudu rovnou na tři roky do vězení. Aktuálně si v něm totiž odpykává své dřívější tresty.

Zdroj: Youtube