„Záhy se ozvali specialisté, kteří ženě nabídli výhodné zhodnocení vložených prostředků. Osobní bankéř pak poškozenou přesvědčil, aby mu zpřístupnila svůj počítač i internetové bankovnictví. Pod jejím dohledem pak postupně investoval do kryptoměn, zřídil také poměrně vysokou půjčku,“ informoval v sobotu o případu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Všechny peníze pak ve čtrnácti platbách údajný bankéř odeslal na zahraniční účty. „Potom převzala roli jeho kolegyně. Ta už ženu, která chtěla získat vložené prostředky i se zajímavým ziskem, přesvědčila k dalším čtyřem platbám. Jednalo se o údajné ověření likvidity a zdanění,“ doplnil mluvčí.

Celkem žena prostřednictvím podvodníků odeslala na různé účty více než tři milióny korun. Policisté připomněli velmi podobný scénář ze sousedního Blanenska, který se odehrál poslední měsíc na Letovicku.

Ilustrační foto
Sražené dítě v Šaraticích. Záchranáři ho vezli do nemocnice

Podvodníci vydávající se za experty na investování do kryptoměn vylákali od třiačtyřicetiletého muže více než tři sta tisíc korun. Přibližně stejná částka zmizela z konta šestašedesátiletého muže z Břeclavska. Ten reagoval na podvodný mail, v němž měl ověřit přihlašovací údaje ke svému kontu,“ dodal Malášek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třaskavá noc ve Vyškově. Muzejní nádvoří zabrali šermíři i ohňová show

Zdroj: Deník/Stanislav Mrázek