V prvním případě měl dvaačtyřicetiletý muž udeřit otevřenou dlaní o pět let starší ženu. „To rozzlobilo druhého muže a svého známého udeřil pěstí. Ten následkem rány do pravé strany obličeje spadl na zem. Na výpovědi se nakonec trojice shodla. Strážníci u všech postupně provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu,“ uvedl velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Potvrdil, že ve dvou případech hodnota přesahovala 2,7 promile, zatímco ve třetím pak výsledek ukázal 3,15 promile alkoholu v dechu. Nikdo ze zúčastněných tehdy nepožadoval lékařské ošetření.

Následně se však trojice přesunula k blízkému přechodu pro chodce a mladší muž svého staršího známého napadl. Nejprve jej povalil na zem, následně nohou kopl do oblasti hrudníku a dvakrát do oblasti hlavy. Dotyčný zůstal nehybně ležet na zemi. Jelikož napadení sledoval operátor kamerového systému, strážníky na místo znovu vyslal.

Ministr vnitra Vít Rakušan ve Vyškově.
Rakušan zveřejnil video, ve kterém jede autem do Vyškova bez zapnutého pásu

„Přivolali jsme také sanitku a kolegy ze státní policie. Jakmile žena viděla zapnutý maják, vydala se rychlým krokem z místa napadení směrem k podchodu do předzámeckého prostoru. Výzvu k zastavení neuposlechla, nakonec skončila stejně jako agresor v poutech,“ doplnil Sedláček.

Napadený skončil s ohledem na svůj zdravotní stav ve vyškovské nemocnici, zatímco útočník putoval na policejní služebnu. Policisté si případ převzali k dalšímu šetření.