„Kolegové dotyčného na místě ihned našli, zbraň měl volně položenou na víku popelnice. Jednalo se o takzvanou flobertku, tedy zbraň kategorie C-I typu Flobert 6 mm, k jejímuž držení není třeba zbrojní průkaz,“ sdělil velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Strážníci muže vyzvali k vysvětlení, vše souvisí se sousedskými spory. Pes prvního muže měl druhému muži se vzduchovkou letos údajně zakousnout čtyři kačeny a jednu slepici. „Loni pak šest kačen a čtyři slepice. Z toho důvodu si chtěl s majitelem psa promluvit, aby škodu zaplatil. Dveře ovšem neotvíral a telefonní kontakt na něj neměl, a tak si myslel, že střelbou do vrat muže zalarmuje a domluví se na náhradě škody. Nijak ublížit mu podle svých slov nechtěl,“ popsal incident Sedláček.

Muž byl vyzván k vydání zbraně, následně nadýchal 0,93 promile alkoholu v dechu. „Prohlídkou jsme zjistili, že vrata poškozená nebyla, na levém zděném sloupku u nich ale bylo vidět zhruba šestnáct oděrek, které mohly mít souvislost se střelbou. Ověřit to ale nešlo, ani majitele objektu se na místě nepodařilo zkontaktovat,“ dodal velitel.

Ilustrační foto.
Zraněné děti po dopravní nehodě na D46 u Pustiměři. Zasahovali záchranáři

Strážníci celou věc postoupili k dalšímu šetření ke komisi k projednávání přestupků.