„Zaregistroval se u společnosti nabízející zajímavé zhodnocení vložených prostředků a investice brzy vynášely atraktivní zisky,“ popisoval v úterý policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Když chtěl muž zúročené peníze získat, potřeboval zaplacení řady poplatků nutných k uvolnění peněz. „Celkem odeslal na různé účty více než sto padesát tisíc korun. I když zaplatil požadované poplatky, investované prostředky se nepodařilo převést zpátky na jeho konto. Navíc s ním přestali zástupci společnosti komunikovat,“ doplnil k případu mluvčí.

O několik dní později muž získal novou naději. „Pomoc nabídl bankéř obeznámený s jeho obtížemi. Společně začali nastalou situaci řešit. Do počítače poškozeného nainstalovali speciální program na jeho vzdálenou správu,“ shrnoval Malášek.

Postupoval dle instrukcí bankéře

Společně založili nový účet, který sloužil k investicím. „Obratem se jako zázrakem na původním účtu začaly objevovat zajímavé částky. Ty muž z Vyškovska podle instrukcí krizového bankéře prostřednictvím nového konta přeposílal na různé investiční účty. Po krátkém čase ale nastalo velké zklamání,“ pokračoval mluvčí.

Poškozený totiž zjistil, že k jeho původnímu účtu byly zřízeny hned dvě statisícové půjčky.

Auto skončilo v potoce u státní silnice I/50 poblíž Bučovic.
Komplikace na I/50. Auto v potoce a dva zranění. K Bučovicím jeli záchranáři

V domnění, že mu investice přináší zajímavé zisky, posílal podvodníkům peníze poskytnuté bankou k jeho účtu. Muž tak během tříměsíčního investování ztratil přes jeden milión korun.

Zdroj: Policie ČR