VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.4.2013

Vyškovské majáles přiveze i Čoko Voko

Vyškov – Celkem sedm kapel a dvacet dýdžejů na třech pódiích přivítá už dnes Vyškovské majáles. Akci ve Smetanových sadech organizuje už počtvrté čtveřice kamarádů z Vyškova.

6.4.2013

Na mladé ochotníky čekalo molo. V egyptském duchu

Vyškov - „Babi, to už je konec?" zvolá nečekaně blonďatá holčička s červeně pomalovanými tvářemi, zatímco na divadelních prknech vyškovského Besedního domu právě odnímají hodnost veliteli vojska, který se obává, že doma neuživí svých osmnáct hladových krků.

3.4.2013

Egyptologové, pozor: Trdlinky přivezou i potomky Kleopatry

Vyškov - Král ho vyslal do světa, aby si tam našel nevěstu. Princ však při dlouhém cestování stejně pochopil, že ta nejlepší nevěsta na něho čeká doma. A dceru komorníka, kterou zná od útlého dětství, si nakonec vezme. Tak shrnuje učitelka na prvním stupni Základní školy v Nemojanech Irena Bílá pohádku Růže pro princeznu, která v pátek jako první potěší návštěvníky nesoutěžní přehlídky dětského divadla Trdlinky.

3.4.2013

Výstava zavede i do zaniklého slavkovského cukrovaru

Slavkov u Brna – Kostka cukru je věc, kterou dnes každý bere jako samozřejmost, ale málokdo ví, jak vlastně přišla na svět. Místnost před kavárnou slavkovského zámku proto hostí v těchto dnech výstavu, která se historii sladké kostky věnuje. K vidění bude do 9. června. Výstava se zabývá i slavkovským cukrovarem, který byl v provozu od druhé poloviny 19. století do roku 1989.

2.4.2013

Divadlo Simsala Bim chystá novou premiéru

Slavkov u Brna – Dobrodružství, napětí, piráti a k tomu tajuplný poklad. Po řadě pohádek si nejmladší členové farního ochotnického divadla Simsala Bim ze Slavkova u Brna zkusí inscenaci Poklad na ostrově. Na prvním představení se předvedou v sobotu 6. dubna.

1.4.2013

Vyškovská knihovna hostí mimořádnou výstavu o Bibli

Vyškov – Slavnostní vernisáž unikátní putovní výstavy Bible včera, dnes a zítra čeká každého, kdo v úterý ve čtyři hodiny odpoledne zavítá do vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Výstava mapuje historii nejčtenější knihy na světě, zaměřuje se také na její vývoj v českých zemích.

27.3.2013

Tučapský slaví 85 let. Mistra z Londýna chtějí znovu ocenit

Vyškov – Před pětaosmdesáti lety se právě ve středu narodil ve vyškovských Opatovicích hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský. Čestný občan Vyškova žije už od roku 1975 v Londýně. Autorsky je podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně instrumentální hud­by.

22.3.2013

Pláňka si odnesla z Kojetína vítězství v krajské přehlídce

Vyškov – Na představení souboru z Vyškova nemohl nikdo zůstat na pochybách, že jde o inscenaci velmi zkušených a poučených divadelníků, uvážlivě pracujících se všemi složkami divadelní tvorby. Tak zní hodnocení poroty krajské divadelní přehlídky v Kojetíně, ze které si vyškovský soubor Haná odvezl první místo za inscenaci Pláňka.

17.3.2013

OBRAZEM: Sněhurka bavila děti ve Vyškově

Vyškov – Divadlo Kapsa Andělská Hora zavítalo v sobotu odpoledne do vyškovského Sokolského domu, aby pobavilo nejmenší obyvatele města i jeho okolí. Tři herci předvedli jednu z nejstarších klasických pohádek o zlé královně, krásné Sněhurce a sedmi trpaslících. Bavily se nejen děti, ale také jejich doprovod.

8.3.2013

Pravdu má maminka a režisér, má jasno herec Pavel Šujan

Slavkov u Brna – Jednadvacetiletý Slavkovan Pavel Šujan má herectví v krvi. Mezi ochotníky patřil jeho dědeček i maminka. Oba tak očekávali, že rodinnou tradici někdo nejen převezme, ale dokonce v ní bude i úspěšný. A měli pravdu. V těchto dnech Pavlovo rodné město ožívá Slavkovskými divadelními dny a on je jejich nedílnou součástí.

5.3.2013

Abeceda od A do Ž: Lidé se naposledy rozloučili s Bobem Frídlem

Brno – Poslední rozloučení písničkáři Bobu Frídlovi v úterý daly stovky lidí. Spolu s jeho rodinou a přáteli se pohřbu v brněnském Krematoriu zúčastnili i jeho někdejší kolegové z hudební branže: Zdeněk Kluka, Pavel Váně nebo Jiří Vondrák, který v úvodu obřadu pronesl smuteční proslov: vzpomenul Frídlovy úspěchy i pády a parafrázoval i některé z jeho písní, například Abecedu.

3.3.2013

Hra Nejšťastnější ze tří si posvítí i na partnerské vztahy

Slavkov u Brna – Divadelní festival ve Slavkově u Brna nabídne především komedie. Divákům ale zatrne třeba při hře o umírajícím chlapci. Festival představí od pátku sedm her.

3.3.2013

Sokolský dům promítne filmy nominované na Českého lva

Vyškov - Už v sobotu večer zjistili milovníci filmu, které snímky letos vyhrály cenu Český lev. A ty, které získaly nejvíc nominací, promítne v neděli a v následujícím týdnu vyškovské kino Sokolský dům.

3.3.2013

Kabelová televize připravila dokument o Bobu Frídlovi

Bučovice - Desítky lidí nejen z Bučovic přišly od úterního rána vyjádřit soustrast nad úmrtím jedné z nejvýznamnějších bučovických osobností současnosti, zpěváka Boba Frídla. Dvě pietní místa vytvořená na městském úřadě a v bistru U Draka zdobí svíčky a květiny.

26.2.2013

Poslední vystoupení? Doma v Bučovicích a naživo

Bučovice – Představil dvě novinky a aplaus vyprodaného kinosálu měl jiný, než ostatní. Tak vzpomíná zpěvák Josef Bouda z bučovického Karel Gott Revival Morava na úplně poslední veřejné vystoupení v úterý zesnulého Boba Frídla.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2013

Bučovice smutní. Odešel mimořádný kumštýř, zpěvák a textař Bob Frídl

Brno, Bučovice /VIDEO/ - Bučovičtí se v úterý ráno zahalili do smutku. Ve věku pětašedesáti let odešla jedna z nejvýznamnějších osobností města, textař a hudebník Bob Frídl. Podlehl rakovině, s níž poslední roky bojoval. Zprávu oznámil jeho blízký přítel a manažer Bolkovky, za kterou Frídl hrál fotbal, Jiří Sedláček.

10.2.2013

Vyškovské kino si pro děti připravilo prázdninový festival pohádek

Vyškov – Jarní prázdniny, které na Vyškovsku začínají už v pondělí, si děti z okresního města a okolí užijí i v kině. V Sokolském domě na ně totiž čeká pásmo nejnovějších animovaných filmů v českém znění.

27.1.2013

OBRAZEM: Vyškovské děti bavila pohádka

Vyškov – Až z Havlíčkova Brodu přijeli herci Divadýlka Mrak, aby děti z Vyškova pobavili svým divadelním vystoupením v Besedním domě. Čarodějnou pohádku přišly shlédnout desítky malých diváků i se svými rodiči.

22.1.2013

Tři mušketýry chtějí točit i ve Slavkově. Na zámku

Slavkov u Brna – Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan se možná na nějaký čas letos zabydlí také na slavkovském zámku. Britská televize BBC totiž bude podle deníku E15 od poloviny března natáčet v České republice první řadu dalšího ztvárnění Tří mušketýrů Alexandra Dumase. A Slavkov u Brna bude pravděpodobnou lokací.

16.1.2013

Výstavy přiblíží výchovu dívek v Terezíně i české origami

Vyškov – O životě několika mladých žen jednoho z dětských domovů v Terezíně z období Protektorátu Čechy a Morava vypovídá výstava Děvčata z pokoje č. 28, L 410, Terezín. Od středy ji můžou zhlédnout návštěvníci Muzea Vyškovska. Expozice bude k vidění do 3. března.

12.1.2013

Vyškovsko bude o víkendu žít kulturou

Vyškovsko - Pořadatelé akcí na Vyškovsku přichystali pro nadcházející víkend hlavně plesy a divadelní představení. Na své si tak ve velkém přijdou zejména příznivci kultury.

10.1.2013

Skupina Fall A Prey darovala fanouškům první videoklip

Vyškov /ROZHOVOR, VIDEO/ – Thrashmetalová skupina Fall A Prey z Vyškova nadělila svým fanouškům vánoční dárek. S kytarou zpívající Tomáš Čech a Ondřej Longa, s baskytarou v ruce Tomáš Komenda a za bicími řádící Petr Přidal totiž vytvořili historicky první klip skupiny, a to k písni Enemy to myself.

15.12.2012

V Rousínově ožil dva tisíce let starý příběh

Rousínov – Přestože je podle kalendáře ještě podzim, počasí tomu zdaleka neodpovídá. Všudypřítomný sníh, mráz zalézá až pod kůži a ulice Rousínova jsou krásně vyzdobené vánočními motivy. A místního divadlo pořádá závěrečné představení Rousínovského divadelního podzimu nazvané Živý betlém.

10.12.2012

Malíř otevřel v Rychtářově novou galerii

Rychtářov – Novou galerii si v Rychtářově otevřel tamní výtvarník Zdeněk Nadymáček, který je známý spíš pod pseudonymem Carpin. Koupil totiž jeden z rychtářovských domů a výstavu, kterou měl donedávna ve věžičce zámku Troyerstein, do něj přemístil.

28.11.2012

Muzeum zve na poetické obrázky s vánoční tématikou

Vyškov - Poetické obrazy pražské výtvarnice, básnířky a scénografy Elišky Peroutkové, která je také autorkou mnoha knižních ilustrací, můžou zhlédnout návštěvníci vyškovského muzea. Včerejší vernisáží tam totiž odstartovala její výstava nazvaná Cestou dlouhou k vánoční hvězdě putujeme. Potrvá až do svátku Tří králů.

22.11.2012

Haná představí španělské drama o lásce a vášni

Vyškov - Silný příběh zobrazující emoce, vášeň a sexualitu. To je drama španělského básníka Federica Garcíi Lorcy Pláňka plné obrazů, symbolů a divadelních znaků, které už půl roku zkouší vyškovské divadlo Haná.

4.11.2012

Marinka přináší příběh o lásce i čekání. Lidé ho uvidí už za týden

Vyškov – Necelé tři roky zabrala Vyškovanovi Lukáši Koláčkovi a týmu jeho spolupracovníků práce na filmu Marinka. Výsledek uvidí návštěvníci vyškovského kina Sokolský dům už příští sobotu v osm hodin večer. V hlavních rolích filmu, inspirovaného stejnojmennou povídkou Karla Hynka Máchy, se představí Vyškovanka Sarah Haváčová a Matouš Ruml, známý z televizního seriálu Comeback.

1.11.2012

OBRAZEM: Německá malířka zahájila výstavu ve Slavkově

Slavkov u Brna – Vernisáží zahájila ve čtvrtek odpoledne svou výstavu na zámku ve Slavkově u Brna německá malířka Marisa Ivana Fila. Výstava s názvem Okamžiky bude k vidění v Historickém sále zámku až do konce letošní sezony, tedy do 9. prosince.

17.10.2012

Návštěvníci Trdlovin se letos vrátí do školy. Aspoň na chvíli

Vyškovsko – Dva divadelní festivaly si v následujících dnech užijí lidé z Vyškovska. Vyškov pořádá tradiční Trdloviny, Bučovice zapomínají na slavného rodáka Miroslava Doležela.

1.10.2012

Divadelní Trdloviny chtějí bavit, Haná představí drama

Vyškovsko – Rousínovské čeká muzikál i činohra, hlavně zábavu nabídnou vyškovské Trdloviny a herci Županič nebo Štěpánek přijedou do Bučovic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT