VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.10.2013

Oldřich Navrátil zahraje v Drnovicích. Měštana holdujícího alkoholu

Drnovice - Jako měšťan, který se velmi rád napije alkoholu, se už tuto sobotu představí český divadelní, filmový i televizní herec Oldřich Navrátil. Ztvární tak hlavní roli ve hře Emila Artura Longena Dezertér z Volšan nastudované Divadelní společností Julie Jurištové.

2.10.2013

Slavkov promítne čtyři filmy nominované na Českého lva

Slavkov u Brna - Milovníci české kinematografie mají v tomto týdnu příležitost zhlédnout čtveřici filmů patřících k pomyslné tvůrčí špičce za uplynulý rok. Promítat se budou ve Slavkově u Brna na festivalu nazvaném Po stopách českých lvů.

30.9.2013

Soutěž: z newyorské Metropolitní opery do kin jižní Moravy

Jižní Morava – Operních večerů v Metropolitní opeře v americkém New Yorku se mohou nyní zúčastnit i Jihomoravané, a to aniž by museli do USA vycestovat. Od soboty 
5. října totiž začíná sedmý ročník přímých, živých přenosů z Metropolitní opery. Cyklus zahájí inscenace Evžen Oněgin, následovat bude devět dalších přenosů v sedmadvaceti kinech po České republice. Z jihomoravských kin se do přenosů zapojí brněnské Kino Scala, Národní divadlo Brno, kino Svět ve Znojmě a Kino Svět v Hodoníně.

24.9.2013

Festival Miroslava Doležala přesáhne hranice Bučovic

Bučovice – Ochotnický festival Miroslava Doležala v Bučovicích bude letos poprvé uvedený znělkou. Jejím autorem je letonický hudebník Martin Ledvina, který ji také osobně představí. Kromě něj pak v týdnu od 13. do 19. října diváci můžou zhlédnout sedm divadelních her v podání různých, většinou okresních souborů.

16.9.2013

Stará expozice Aloise Musila? Už jen pár dní

Vyškov – Práce na podstatně rozsáhlejší expozici o jednom z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století pokračují. Muzeum Vyškovska chce totiž výrazně zatraktivnit expozici o životě a díle rychtářovského rodáka Aloise Musila.

4.9.2013

Ivanovičtí budou slavit babí léto. Pozvali legendární Turbo

Ivanovice na Hané – Odpoledne plné koncertů a zábavy čeká v sobotu na malé i velké návštěvníky letního kina v Ivanovicích na Hané. Město se totiž stane dějištěm už třetího ročníku festivalu zvaného Slavnosti Babího léta.

14.8.2013

Festival podpoří mladé kapely. Vystoupí také pěvecký sbor

Rousínov - V nabídce letních hudebních festivalů se nenechají zahanbit ani v Rousínově. Rockový festival Rousfest se uskuteční příští sobotu 24. srpna půl hodiny po poledni. Hudební setkání znovu vypukne na ploše bývalého kluziště v Rousínově.

7.8.2013

Na promočené fanoušky čeká nový koncert Deep Purple. Za rok

Slavkov u Brna – Prudká bouřka nejprve přerušila vystoupení předkapely. Na hlavní hvězdu, rockovou kapelu Deep Purple, se v neděli už ani nedostalo. Ne všichni z třinácti tisíc fanoušků se do zámeckého parku mohli vrátit.

5.8.2013

Deep Purple podruhé: rockové legendy přilákaly 13 tisíc lidí

Slavkov u Brna – Koncert anglické hardrockové legendy Deep Purple hostil v pondělním "náhradním" termínu Slavkov u Brna. Původní nedělní termín vystoupení totiž pořadatelé kvůli velké bouři odvolali.

2.8.2013

Přípravy na koncert Deep Purple vrcholí, přijede přes 10 tisíc fanoušků

Slavkov - Zámecký park ve Slavkově u Brna v pátek zaplnily desítky dělníků a techniků, kteří zahradní areál připravují na nedělní koncert anglické rocková skupiny Deep Purple. Pořadatelé očekávají okolo patnácti tisíc návštěvníků.

2.8.2013

Dráhy po koncertě Deep Purple vypraví speciální vlak

Slavkov u Brna – Vyřešit problém s tím, jak zajistit vlakovým cestujícím návrat z nedělního koncertu Deep Purple ve Slavkově u Brna, se takřka na poslední chvíli podařilo vedení slavkovského zámku. Podle nejčerstvějších informací fanoušci odcestují bez potíží.

28.7.2013

V Ovčíně by lidem rádi pustili i Černé barony

Vyškovsko - Do boje s nepřízní počasí i nestálou přízní diváků se v srpnu pustí letní kina. Filmové promítačky se rozsvítí na několika místech.

25.7.2013

Deep Purple: událost léta ve Slavkově u Brna bude hlídat 40 policistů

Slavkov u Brna – Zhruba šestitisícový Slavkov u Brna se už příští neděli změní v téměř patnáctitisícové město. Tisíce lidí zamíří do zámecké zahrady na jednu z největších legend světové rockové scény Deep Purple, jejíž koncert bude vyvrcholením slavkovské letní sezony.

24.7.2013

Mája zazní v polštině. Karel Gott Revival míří do Slawkóva

Bučovice - Vystoupení v polském Slawkóvě čeká na konci letních prázdnin bučovickou kapelu Karel Gott Revival Morava. Pozvání dostala od představitelů města sousední země na nedávném setkání Slavkovů, kde se představila.

21.7.2013

Karel Gott se snesl z nebe. V Olšanech točil film

Olšany /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Jmenuji se Karel Gott a snesl jsem se k vám z nebe, prohlašuje slavný zpěvák. Právě přiletěl vrtulníkem na farmu Bolka Polívky u Olšan na Vyškovsku, kde se koná zahradní slavnost. Lidé u stolů stojí a tleskají. Šuškají si, zda je to opravdu on. „Stop!" křičí najednou režisér Robert Sedláček. Scénu z nově natáčeného filmu Dědictví II je potřeba zopakovat. Kamera má totiž špatné světlo.

18.7.2013

ANKETA: Hlasujte pro nejslavnějšího herce jižní Moravy

Jižní Morava - Deník Rovnost vyhlašuje čtenářskou anketu o nejslavnějšího herce, jehož působení je spjaté s jižní Moravou. Pět osobností, které získají nejvyšší počet hlasů, zařadíme do tématu přibližujícího jihomoravské talenty a největší herecké osobnosti. K nahlédnutí bude v tištěném vydání úterý 30. července.

18.7.2013

Shakespearovské slavnosti v Brně začnou v rytmu rocku

Brno - 14. ročník Letních shakespearovských slavností v Brně ve čtvrtek zahájí premiéra energické komedie Večer trojkráľový.

11.7.2013

Mezi školami budou učit rock. Dokonce i přes noc

Bučovice - Rockové školy je název nového festivalu, který od sobotního odpoledne ovládne parkoviště mezi bučovickými základními školami a pokračovat bude dlouho do noci. Pořádat ho bude místní kapela Pockrock, která tak naváže na uplynulé čtyři roky, kdy v místě pravidelně touto dobou pořádala koncert.

16.6.2013

Jak se měnilo a mění město, ve kterém žijí? Výstava napoví

Rousínov - Jak to vypadalo na místě, kde před víc než sedmdesáti lety připravoval fotograf svůj přístroj? To se zájemci dozvědí na výstavě srovnávacích fotografií z historie a současnosti Rousínova.

27.5.2013

Brigáda bude promítat filmy. Aspoň deset ročně

Bučovice – Minimálně na deset snímků ročně se můžou těšit milovníci filmů v Bučovicích. Dělníci dokončili rekonstrukci kina Brigáda a město nyní hledá provozovatele. „Rozhodli jsme se tak z ekonomických důvodů. Propočítali jsme, kolik peněz by si provoz vyžádal z městské kasy, a zjistili jsme, že bude výhodnější nabídnout ho k pronájmu," vysvětlil místostarosta Jiří Horák.

16.5.2013

OBRAZEM: Mladí výtvarníci se představují v Muzeu Vyškovska

Vyškov – Do světa hmyzu, období secese nebo třeba i mezi indiány zavede návštěvníky Muzea Vyškovska výstava, která je k vidění ve velkém výstavním sále. Autory jsou žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Vyškově. Expozice potrvá do 26. května.

16.5.2013

Výstava Napoleon-Austerlitz zahájila zkušební provoz

Slavkov u Brna - Sto padesát exponátů čeká od středy na zájemce o historii. Výstava o Napoleonovi spustila zkušební provoz

6.5.2013

Na Vyškovsku zahrají v létě kapely Sto zvířat i Argema

Vyškovsko – Vyškovské léto bude patřit hlavně milovníkům rockové hudby. Od května do srpna se totiž bude konat hned několik hudebních festivalů, a to ve městech i obcích.

30.4.2013

Vyškovské majáles přiveze i Čoko Voko

Vyškov – Celkem sedm kapel a dvacet dýdžejů na třech pódiích přivítá už dnes Vyškovské majáles. Akci ve Smetanových sadech organizuje už počtvrté čtveřice kamarádů z Vyškova.

6.4.2013

Na mladé ochotníky čekalo molo. V egyptském duchu

Vyškov - „Babi, to už je konec?" zvolá nečekaně blonďatá holčička s červeně pomalovanými tvářemi, zatímco na divadelních prknech vyškovského Besedního domu právě odnímají hodnost veliteli vojska, který se obává, že doma neuživí svých osmnáct hladových krků.

3.4.2013

Egyptologové, pozor: Trdlinky přivezou i potomky Kleopatry

Vyškov - Král ho vyslal do světa, aby si tam našel nevěstu. Princ však při dlouhém cestování stejně pochopil, že ta nejlepší nevěsta na něho čeká doma. A dceru komorníka, kterou zná od útlého dětství, si nakonec vezme. Tak shrnuje učitelka na prvním stupni Základní školy v Nemojanech Irena Bílá pohádku Růže pro princeznu, která v pátek jako první potěší návštěvníky nesoutěžní přehlídky dětského divadla Trdlinky.

3.4.2013

Výstava zavede i do zaniklého slavkovského cukrovaru

Slavkov u Brna – Kostka cukru je věc, kterou dnes každý bere jako samozřejmost, ale málokdo ví, jak vlastně přišla na svět. Místnost před kavárnou slavkovského zámku proto hostí v těchto dnech výstavu, která se historii sladké kostky věnuje. K vidění bude do 9. června. Výstava se zabývá i slavkovským cukrovarem, který byl v provozu od druhé poloviny 19. století do roku 1989.

2.4.2013

Divadlo Simsala Bim chystá novou premiéru

Slavkov u Brna – Dobrodružství, napětí, piráti a k tomu tajuplný poklad. Po řadě pohádek si nejmladší členové farního ochotnického divadla Simsala Bim ze Slavkova u Brna zkusí inscenaci Poklad na ostrově. Na prvním představení se předvedou v sobotu 6. dubna.

1.4.2013

Vyškovská knihovna hostí mimořádnou výstavu o Bibli

Vyškov – Slavnostní vernisáž unikátní putovní výstavy Bible včera, dnes a zítra čeká každého, kdo v úterý ve čtyři hodiny odpoledne zavítá do vyškovské Knihovny Karla Dvořáčka. Výstava mapuje historii nejčtenější knihy na světě, zaměřuje se také na její vývoj v českých zemích.

27.3.2013

Tučapský slaví 85 let. Mistra z Londýna chtějí znovu ocenit

Vyškov – Před pětaosmdesáti lety se právě ve středu narodil ve vyškovských Opatovicích hudební skladatel, dirigent a vysokoškolský pedagog Antonín Tučapský. Čestný občan Vyškova žije už od roku 1975 v Londýně. Autorsky je podepsaný zhruba pod třemi stovkami děl vokální a vokálně instrumentální hud­by.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení