„Každý kraj do něj mohl poslat jen jednoho zástupce. Naši žáci tak reprezentovali nejen školu a Bučovice, ale celou jižní Moravu," neskrývala radost ředitelka Základní umělecké školy Arthura Nikische v Bučovicích Dagmar Klementová.

Do ústředního kola sbor postoupil poté, co za sebou zanechal třináct soupeřů z jihu Moravy. V krajském kole v Mikulově sklidila úspěch i jejich sbormistryně Kateřina Schönová, která si ze soutěže odvezla zvláštní ocenění za dirigentský výkon.

Po Litomyšli ještě mladí bučovičtí umělci zamířili do Uničova na přehlídku letošních nejúspěšnějších sborů. Tam se dostali díky vítězství v celostátní přehlídce školních pěveckých sborů Jihomoravského kraje v Brně.

Kromě postupu si sbor dovezl také Zlaté pásmo. „Přehlídky v Uničově se zúčastnili i dva porotci z Litomyšle, kteří znovu připomněli úspěch našich žáků. Pro ty šlo o krásnou tečku za jejich letošními úspěchy," dodala ředitelka.

Nyní už se podle ní sbor připravuje na další sezonu, respektive školní rok. „Na podzim mají v plánu zúčastnit se mezinárodního festivalu Stonavská Barborka, na který se chystají už nyní," prozradila Klementová.