Přípravy na představení Poklad na ostrově na motivy románu Luise Stevensona jsou v plném proudu. Hlavní role jsou dávno obsazené, děti však stále poctivě nacvičují. „Už jsme měli generálku a připravujeme se pravidelně každou středu asi hodinu a půl," okomentovala to režisérka Magda Melicharová.

Premiéru děti odehrají příští víkend 6. a 7. dubna, diváci ale dostanou příležitost i týden nato a cyklus představení ochotníci uzavřou derniérou 11. a 12. května. „Začátky všech představení budou ve čtyři hodiny odpoledne. Jsou vhodná pro děti od šesti let," upozornila režisérka.

Vstupenky budou k zakoupení na místě půl hodiny před každým představením. Dospělé vyjdou na padesát korun, děti do deseti let mají vstup zadarmo a děti od deseti let zaplatí dvacetikorunu. V sále Pastoračního centra je jen padesát míst, proto režisérka doporučuje pospíšit si.

Přestože podle režisérky začínají být s blížícím se termínem premiéry děti nervózní, věří, že všechno dobře dopadne. „Určitá nervozita panuje vždycky, stává se, že třeba někdo zapomene text nebo se špatně převlékne," dodala Melicharová. Děti už za sebou nějaké zkušenosti mají. Slavkované je mohli vidět ve hrách jako Sněhurka a jedenáct trpaslíků nebo Princezna ryba.

Ve druhé jmenované hře si zahrála i Barbora Šujanová. V chystané novince jí režisérka přidělila role dokonce dvě. „Budu se s kamarádkou střídat v rolích Johna Silvera a Morgana. Snad to dopadne dobře, generálka se nám totiž moc nevyvedla," řekla s úsměvem Šujanová.

VERONIKA GECOVÁ