Bučovická radnice chce založit novou divadelní tradici. O víkendu proto uspořádá první ročník ochotnického festivalu.

„Zatím půjde spíš jen o festiválek neprofesionálních divadelních spolků. Toho se zúčastní po „odpadnutí“ několika souborů Bučovičtí výtečníci, Dobrovolné sdružení dočasně nadaných umělců z Bučovic a Mouřínova a známé Divadlo bez střechy z Vyškova,” představil účastníky Josef Bouda z bučovického Informačního a kulturního střediska, které akci organizuje.

Prvotním impulsem k uspořádání festivalu byl úspěch nového ochotnického souboru Bučovičtí výtečníci, kteří pracují pod patronátem kulturního střediska. Poprvé se představili v létě. Každé jejich představení mělo velký ohlas a publikum se bavilo.

„Sešli jsme se teprve na začátku tohoto roku. Rozvěsili jsme plakáty, že hledáme herce, a už koncem února jsme začali zkoušet představení Výtečníci napsané bývalým ministrem kultury, zesnulým Pavlem Dostálem,” řekla režisérka představení Gábina Sehnalíková.

Jde o komediální muzikál ze studentského prostředí o boji studentů čtvrtého ročníku střední školy s kantory. Hudební doprovod pro představení nahrál na klavír učitel bučovické základní školy Jiří Schwarz.

Další zábavu slibuje Dobrovolné sdružení dočasně nadaných umělců Bučovice s bláznivou komedií Dívčí válka. Na náročnější diváky se zaměřuje Divadlo bez střechy z Vyškova. Nabízí komorní inscenaci silných příběhů složitých lidských osudů.

Zlatým hřebem programu bude představení symbolu Bučovic. „Nový maskot by se měl stát kulturně výchovnou pomůckou všech odborů městského úřadu při práci s mládeží nebo při realizaci kulturních akcí a také při propagaci Bučovic,” uvedl Bouda.

Samotného maskota ale představit nechtěl. „Do poslední chvíle chceme jeho podobu uchovat v tajnosti. Věřím, že pro veřejnost to bude příjemné překvapení,” mlžil Bouda.

Program festivalu:

Sobota 27. října

  • 17.30 Bučovičtí výtečníci - Výtečníci
  • 19.30 Divadlo bez střechy Vyškov - Schody pro kočku

 Neděle 28. října

  • 17.00 Dobrovolné sdružení dočasně nadaných umělců Bučovice - Dívčí válka
  • 18.30 představení maskota města Bučovice

Akce se koná v bučovickém Katolickém domě

Vstupné na každé představení je 30 korun.