V těchto dnech herci pilně zkoušejí. Premiéra se uskuteční už v polovině listopadu. Nekorunovaný král českých filmových parodií se v poslední době vrací na divadelní prkna profesionálních i amatérských divadel.

„Dramaturgie Hané tedy rovněž sáhla po tomto titulu s vědomím, že vyškovský divák bude očekávat především zábavné představení s kvalitní hereckou a hudební složkou,“ vysvětlil výběr repertoáru ředitel divadla Haná František Vlach.

Divadelní předloha je poněkud odlišná od filmového scénáře, a tak nehrozí záměna či plagování. Naopak, pro divadelníky z Hané je to výzva k nové interpretaci při dodržení všech vlastností komediálního a parodického žánru.

Divák se může těšit i na živou hudbu, v tomto případě opět na orchestr dirigovaný Milanem Takáčem. „Z hlediska nastudování tak vzniká náročný projekt velkolepé westernové show s mnoha překvapivými inscenačními řešeními, včetně scénického zpracovaní,“ připomněl režisér divadelního představení Tomáš Dorazil mladší.

Na přípravě inscenací se podílí nepřeberné množství protagonistů. Jen herecká složka čítá na dvacet jedinců. V hlavních rolích se představí Ondřej Vašíček, Alexandr Novák, Alena Berčíková, Dagmar Šperková alternovaná Janou Cindlerovou, Alois Kummer, Jan Rotrekl, František Vlach, Jarmila Wolfová, Petr Muzikář, Zbyněk Petr, David Růžička. Choreografie se ujala tradičně Petra Šarhanová.