Divák se chce bavit, divák se chce smát. To je heslo, kterým se řídí ochotníci z Krásenska. Pro své nové vystoupení vybrali klasickou hudební veselohru Mé štěstí má zlaté vlasy. Známé písničky Já mám ráda jenom ševce, jiného mé srdce nechce, nebo tango Zavolej mě zase zpátky a jiné operetní melodie, zazní v sobotu druhého února o půl osmé večer v Besedním domě.

„Měli jsme úspěch s veselohrami Dalskabáty, hříšná ves, Miláčku aneb Stará nehuč a také s operetkami Uličnice a Na tý louce zelený. Rozhodli jsme se proto pokračovat ve stejném duchu,“ prozradila Božena Pištěláková, která hru režírovala a také přepracovala a textově upravila, aby byla divákovi srozumitelnější.

Hru také přizpůsobila malému krásenskému jevišti. Vybrat představení, které by bylo líbivé a známé, ale přitom neotřelé, není snadné. „Hry sháníme po celé republice. Tuto jsem získala až od řídícího z Uherského Brodu,“ vzpomíná Pištěláková.

Ochotníci dali na doporučení zkušeného. „Poradil nám Vojta Pliska, který hru Mé štěstí má zlaté vlasy viděl za druhé světové války. Dal nám impuls, že bychom se do toho mohli pustit,“ vysvětlila Renata Škrobová.

Tu Pištěláková považuje za svoji pravou ruku. „Mám radost, že se mi podařilo toto mladé děvče pro divadlo zapálit. Díky ní do souboru přišli další mladí lidé. Dnes máme kolem patnácti členů,“ pochvaluje si režisérka.

Tato bývalá herečka divadla Haná sice občanské sdružení Krásenští divadelní ochotníci, zkráceně KDO, sdružila. Ale přitom vyzdvihuje, že všichni pracují jako tým. „Děláme si všechno sami. Šijeme kostýmy, malujeme kulisy, máme výpravnou scénu. Od loňska jsme si polepšili, máme dokonce mikroporty,“ pochvalovala si Škrobová.

Podle jejích slov jsou členové sdružení velmi obětaví. „Chodí do práce, a tak jsme nacvičovali vesměs o nedělích. Obětovat neděli, kterou by mohli věnovat odpočinku, to už chce velké divadelní srdce,“ řekla hrdě Pištěláková.

Po lednové premiéře v rodném Krásensku se soubor vydal hostovat do Podomí a čeká ho dalších sedm představení.

Dnes zahraje ve Vyškově. Patnáctého února zajíždí do Radslavic, třiadvacátého února do Lipovce, devětadvacátého února do Kulířova, osmého března do Vysočan, patnáctého března do Doubravic nad Svitavou. Derniéru bude mít opereta o třech jednáních devětadvacátého března v Drnovicích.