Nicméně poslání, kdy chce festival přinést ukázky nejlepších divadelních souborů z celé republiky, pro letošek zůstává. „Dorazí třeba ty, které u nás dlouhodobě vystupovaly a časem se jim podařilo dostat se až na poloprofesionální nebo profesionální úroveň," nastínil ředitel festivalu Alexandr Novák.

program
- pátek:
18.00 Slavnostní zahájení festivalu - retro muzikál Rebelové (Stodola Jiříkovice)
20.30 crazy komedie Souborné dílo Williama Shakespeara (Amadis Brno)

- sobota:
16.00 situační komedie Misionáři (Prádelna Rosice)
17.30 absurdní snová hříčka Bábelův bábel (SemTamFór Slavičín)
18.45 komorní drama Gedeonův uzel (Prkno Veverská Bítýška) – nevhodné pro děti do 15 let
20.30 klaunerie Že by banán? (Facka Brno)
v přestávkách seriálové divadlo
21.30 slavnostní zakončení festivalu

Zdroj: občanské sdružení Thalia Vyškov

V duchu oslav se ponese i doprovodný program. „A to nejen oblíbené seriálové divadlo. Objeví se i retro aktivity. Například takzvaná zeď nářků, kterou lidé znají z počátku festivalu. Jde o papírovou zeď, kam lidé píší své dojmy a názory na atmosféru nebo na jednotlivá představení," popsal Novák.

Naopak čtvrteční ohňové show se letos publikum nedočká. „Už nám nepřijde tak lákavá. Navíc je poměrně drahá," zdůvodnil.

Celý Shakespeare

Trdloviny tak odstartují až v pátek. A to muzikálem Rebelové. „Věřím, že se u něj diváci pobaví. Doporučil bych i navazující hru, která trvá hodinu a půl a zahrnuje všechny hry Williama Shakespeara," lákal Novák s tím, že akce pokračuje i pozítří.

Zároveň vyzdvihl, že od počátku festival připravuje téměř stejný tým lidí, čehož si velmi váží. „Druhou podstatnou věcí je fakt, že už se nám podařilo někam dospět a představujeme ty nejlepší soubory," poznamenal ředitel.

Letos ale nejspíš naposledy: příště se přehlídka možná vrátí na samý začátek. „Chtěli bychom zvát hlavně lokální soubory. Můžou být třeba méně kvalitní, ale i divadelníci z Vyškovska si zaslouží přehlídku. Myslíme tak například na ochotníky z Bučovic, Krásenska nebo Slavkova u Brna. Zatím je ale vše ve stádiu úvah," dodal Novák.

Naopak jasné už je, že opouští své ředitelské křeslo. „Nastal na to ten správný čas, už nic nového nevymyslím," sdělil.