„Vystoupí deset hudebních těles. Divákům se představí například stálice českých festivalů a koncertů Doga, Kern nebo vyškovští Dark Gamballe, prostor dostanou i mladé skupiny jako Maggots, Visit Space nebo PS New Generation. Právě podpora mladých místních umělců je pro nás důležitá," poznamenal jeden z organizátorů Ivo Salcburger.

Akce původně vznikla jako soukromá oslava narozenin. „Poslední čtyři ročníky už jsou ale přístupné veřejnosti. Letos máme už osmý ročník. Zaměřujeme se zejména na hard-rockové obecenstvo," připomněl organizátor.

Letošní novinkou bude pěvecký sbor, který dal dohromady umělecký vedoucí rousínovského divadelního souboru D.A.V.A. David Kříž. „Sbor na akci zazpívá rockové balady v doprovodu metalové kapely Maggots," lákal Salcburger.

Občerstvení pořadatelé zajistí, ti, kteří si pospíší, získají navíc zvýhodněné vstupné. „Kdo přijde do čtrnácté hodiny, zaplatí necelých sto třicet korun. Kdo se opozdí a dostaví se po čtrnácté hodině, u vstupu bude platit necelé dvě stovky," dodal organizátor.