První koncert začíná ve čtyři hodiny odpoledne, areál bude přístupný už o hodinu dřív. „Kromě už zmiňovaných známých kapel program vyplní také vystoupení neméně známého Pepy Nose nebo uskupení Lidopop. Chybět nebudou ani domácí Cock-Tail, ve kterých bratr hrával," vyjmenoval kapely organizátor Břetislav Usnul, bratr zemřelého Jana.

Děti do třinácti let v doprovodu alespoň jednoho z rodičů budou mít vstup zdarma. „Jako každý rok je na festivalu i letos možnost stanování a parkování. Stanová vesnička je v těsné blízkosti areálu kotelny, kousek od místa vyhrazeného pro parkování," upozornil Usnul.

Na své si na festivalu přijdou i milovníci elektronické hudby. „Akce se bude odehrávat na dvou pódiích s živou hudbou a jednu scénu budou mít pro sebe diskžokejové. V repertoáru mají hip-hop, rock i drum and bass, takže vybírat bude opravdu z čeho," doplnil organizátor.

Festival ve Vážanech se z původně narozeninové akce vyvinul v koncerty pro veřejnost. Jako KotelnaFest byl známý od roku 2008 až do loňského září, kdy ho organizátoři přejmenovali. Loňský ročník přinesl známá jména, jako je kapela Mňága a Žďorp nebo Pankhart, vystoupil i zahraniční kytarista Rocky Leon. „Věřím, že se tu i letos sejde hodně lidí, kteří si při dobré hudbě připomenou Janovu památku," dodal Usnul.