Nyní písničkář Slávek Janoušek už pošestnácté zve na Vítání jara v Nížkovicích. Hostitelem je kromě něj i právě Vondrák. „Doprovázet nás bude hráč na dobro Luboš Novotný. Jsem rád, že to tentokrát vyšlo přesně na první jarní den. V rámci setkání budeme křtít mé nové CD Janoušek 60 složené z verzí mých písní provedených gratulanty a muzikanty, jako jsou Xindl X, Petr Bende, Ivan Hlas, Vlasta Redl, Samson Lenk nebo třeba Honza Žamboch. Právě ten patří se skupinou Žamboši k dalším účinkujícím letošního ročníku," vyjmenoval Janoušek s tím, že první ročník folkového setkání se uskutečnil už v roce 2000.

Letošní vypukne v sobotu od půl osmé večer v nížkovické sokolovně, kam si Janoušek své hudební přátele pravidelně zve. „Program zahájí tradiční účastník kobeřická skupina Bokomara s Lubošem Javůrkem, dále vystoupí Petra Šany Šanclová, Ivo Cicvárek a Velký svět," zmínil písničkář.

Pak zahrají hostitelé Janoušek s Vondrákem. K vrcholům jarního večera bude patřit vystoupení Roberta Křesťana a Druhé trávy. A překvapení v podobě neohlášených muzikantů, kteří dají svou zdravici, se opět dají očekávat," lákal Janoušek.