Koncert britské kapely je jedním z největších taháků letní hudební sezony na Vyškovsku. „Slavkovský zámecký park je ideální místo pro koncert. Proto jsme ho zpěvákovi Jethro Tull Ianovi Andersonovi navrhli. Souhlasil,“ sdělil vedoucí produkčního týmu Pavel Pešek.

Po Jethro Tull se na pódiu objeví Stromboli. Česká skupina hrající fúzi různých stylů. Předskokana budou kapelám dělat Všichni svatí. „Areál bude otevřený od půl šesté odpoledne. Všichni svatí vystoupí v sedm hodin, po nich Jethro Tull a nakonec Stromboli. Vstupenek je stále dost, slavkovský park je hodně velký,“ oznámil Pešek.

Dodal, že lístky budou k dostání i v místě koncertu. „Ale budou asi o dvě stovky dražší než v předprodeji,“ upozornil.

Až o několik tisíc lidí se o prázdninách rozroste díky pořádné porci hudby také Vyškov. V polovině srpna do města opět přijedou punkeři z různých koutů České republiky na festival Pod parou. Na tamním letišti se koná potřetí. A přestože si na něj lidé žijící v okolí stěžují, podle jednoho z pořadatelů Tomáše Kolkopa loni žádné problémy nevznikly. „Je zajímavé punkery sledovat, když chodí po městě. Vím o stížnostech lidí, kteří bydlí nedaleko letiště. Vadí jim hluk. Nedokážu posoudit, jak moc je nesnesitelný. Ale zábava k létu patří,“ myslí si například Vyškovanka Eva Záhorská.

Toho se drží také v Rousínově. Ačkoli se plocha u zimního stadionu, kde se už pojedenácté bude rousínovský Rousfest konat, nachází bezprostředně u rodinné zástavby, podle slov rousínovského strážníka Petra Minaříka si lidé na hlasitou hudbu nestěžují.

Na rockový festival, který připadá také na polovinu srpna, přijedou například vyškovští Dark Gamballe. „Účastníme se už asi počtvrté nebo popáté. Samozřejmě se těšíme. Budeme hrát zhruba v osm hodin. Na rozdíl od jiných akcí se tam hraje opravdu docela na čas,“ pochvaloval si za kapelu Jiří Křetinský.