Místní si tam na film v dohledné době nezajdou. Musí se spokojit s náhradou v podobě promítání ve Společenském Centru Bonaparte.

Ve vedení města zatím nemají jasnou představu o tom, jak bývalé kino využijí. „V současnosti není v takovém technickém stavu, abychom tam pro diváky mohli promítat filmy,“ shrnula mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Provoz omezili

Původní provizorní řešení v Centru Bonaparte, kam převezli promítací zařízení, si dnes radnice pochvaluje. Oproti klasickému kinu však omezila provoz. „Zveme zájemce na promítání pouze jednou až dvakrát týdně,“ informovala mluvčí.

Podle ní je tak návštěvnost podobná té v původním kině. Provozovatel toho dosahuje, i když se promítá méně často. Město tak šetří náklady. O rozsáhlejší nabídce promítání zatím neuvažuje, protože o ni podle Slámové není velký zájem. Přestat s ním však nechtějí.

Jednotlivá představení navštěvuje nanejvýš čtyřicet lidí. „Šetříme náklady na provoz nehospodárné budovy, které byly statisícové,“ vysvětlila slavkovská mluvčí Slámová.

Dodala, že budova kina není v dobrém stavu. „Postavili ji v padesátých letech minulého století, takže je pochopitelné, že to je na jejím stavu znát,“ podotkla Slámová. Centrum Bonaparte se tak podle ní má stát kulturním střediskem celého města. Město zvažuje, že se tam natrvalo přesune i slavkovská základní umělecká škola.

Zastupitelé při rozhodování o budoucnosti kina přihlédnou k výsledkům studií. Mezi nimi se najdou také hlasy podporující zachování Jasu. „Chtěla bych, aby kino ve městě zůstalo, ale teprve o tom bude jednat koalice s opozicí,“ prohlásila například opoziční zastupitelka Dagmar Živníčková.

Do kina Jas v minulosti chodil například i slavkovský děkan Milan Vavro. „Pamatuji si na to, že tam chodilo málo účastníků,“ potvrdil Vavro. Obnově biografu by se nebránil, i kdyby promítal v jiné budově.

Uzavření kina Jas

- Kino Jas Slavkovští zavřeli v dubnu 2018 mimo jiné i kvůli nebezpečné elektroinstalaci.

- V budově byly potíže také s hydroizolací, zatékalo do zdiva.

- Provozovatel měl problém i s náklady na provoz kina. Částku nutnou na úspěšnou rekonstrukci odhadují představitelé města na miliony. Další sumu je nutné investovat do technologií.

Jakub Dostál