Čtvrteční menu pro gurmány zahrnuje v devět hodin internetovou kuchařku pro maminky na mateřské dovolené a zdravotně postižené uživatele. Odpoledne o půl páté uvede Luboš Kadlec hudební pořad s velkoplošnou projekcí o skupině U2. Večer v devatenáct hodin mladí herci v cyklu scénických čtení uvedou eseje světoznámého amerického spisovatele Roberta Fulughuma.

„Jako minutky nabízí knihovna v pátek každé dvě hodinky knižní novinky. Výtvarnou pochoutkou bude výstava o vyškovských malířích, sochařích a graficích, která potrvá celý týden,“ doplnila nabídku pracovnice knihovny Dagmar Marušincová.

Jako bonbónek připravili knihovníci soutěž. Odpovědi na otázky mohou soutěžící vyhledávat jen v knihách. Použití internetu a mobilu je zakázáno. Vyhlášení vítězů se uskuteční ve středu desátého října v šestnáct hodin.

A jelikož jde o knihovnickou baštu, pak je jen příznačné, že ceny pro vítěze věnovala pekařství, řeznictví a bistra. Dětské týdenní menu obnáší také několik kulinářských specialit. Například v pátek děti dovaří Pestrobarevnou mísu.