Koledy s Deníkem ve Vyškově letos přinesou komorní zážitek
Drnovice, Vyškov – Dvě vyškovské pěvkyně, Jana Bařinková a Kateřina Schönová, se loni postavily na pódium na Masarykově náměstí ve Vyškově a zpívaly spolu se stovkami lidí a Deníkem Rovnost na akci Česko zpívá koledy. V předchozích letech to byl ředitel Základní umělecké školy ve Vyškově Aleš Musil s dětským pěveckým sborem Motýlek, kdo projekt zpestřoval. Ve středu v šest hodin večer Musil před vyškovské publikum znovu předstoupí. Ovšem ne s Motýlkem. Zpívat bude se svým synem.
„Tentokrát půjde o takový komorní zážitek. Odzpíváme daných pět koled, které proložím krátkým vykládáním o adventních zvycích. Pokud budou mít lidé zájem a bude dobrá atmosféra, nevylučuji ani přídavek v podobě další koledy," usmál se Musil.
Účast na projektu Deníku Rovnost letos nevynechaly ani Drnovice, kde příchozí zpěvem rozezní náves. „Jako hudební doprovod budeme mít našeho faráře s harmonikou. Zpívat budou všichni, kteří přijdou. Loni se sešlo okolo tří set padesáti lidí, snad jich letos bude ještě víc. Opět nakoupíme koláče, preclíky, budeme mít svařené víno," zmínil místostarosta Drnovic Jiří Dvořák.