Slunečné počasí s letními teplotami přímo láká ke koupání. Není tedy divu, že šestice finalistek soutěže Miss Charme 2008 se nezdráhá při promenádě v plavkách sjet po tobogánu na bučovickém koupališti i ve večerních hodinách. Nebudu ale předbíhat událostem.

Reportáž

Je krátce před sedmnáctou hodinou a dvanáctka nádherných dívek z celé České republiky nervózně přešlapuje za vstupní branou koupaliště. Všechny totiž touží stát na stupních vítězů. A co že se to v Bučovicích děje? Modelová a umělecká agentura Charme pocházející ze Slavkova u Brna tam ve spolupráci s městem Bučovice pořádá módní přehlídku a volbu Miss Charme 2008.

Modelky i některé účastnice soutěže na sebe oblékají šaty známých návrhářů a korzují po předváděcím molu, ve které se pomyslně změnil jeden z chodníčků koupaliště. A nejde o ledajakou přehlídku, kde se krásné dívky s nepřítomnými výrazy jen automaticky promenádují.

„Chtěli jsme, aby přehlídka měla nějaký příběh. Vybrali jsme si známou pohádku Šípková Růženka a od toho se všechno odvíjí,“ naznačuje prezidentka soutěže Miss Charme 2008 Jana Pelcová.

Cestičku, po které krásky chodí, proto lemují růže. Takřka při každé ze tří přehlídek dívky jakoby usínají a probouzí je princ. Když převádějí klobouky s květinovými motivy, jež navrhl trojnásobný mistr republiky ve floristice Jaromír Kokeš, procitají díky dalším jeho dekoracím, kterými je pánové ověšují.

Ačkoliv jsou tyto exhibice nádherné, včetně elegantních modelů, diváci netrpělivě očekávají finalistky soutěže. Ze sto padesáti prošlo sítem agentury Charme pouhých dvanáct. Právě ty se sjely na bučovické koupaliště. Některé z nich jsou místní. Porota, v níž sedí například Šárka Kašpárková, Bob Frídl, prezidentka soutěže Jana Pelcová, majitel jediného zvířecího krematoria v republice František Foltýn a spousta dalších, to přesto zřejmě nebude mít lehké.

Jen tři můžou zvítězit a získat možnost podepsat smlouvu s agenturou Charme. To už se však dívky na „molu“ střídají jako na běžícím pásu. Moderátor je postupně představuje a taky si s nimi chvíli povídá. Hned po prvním kole mají mnozí diváci vytipovanou svoji favoritku, ale zároveň je tak trošku jasné, která z krásek zřejmě nepostoupí do třetího kola.

O moc zajímavější je, alespoň podle mě, druhé kolo. Volná disciplína. Některé finalistky zpívají, jiné tančí, jedna z nich dokonce recituje Shakespeara. Mě osobně uchvátila dvě vystoupení, a to dívky číslo dvě Nikol Pípové a s číslem pět Veroniky Jaškové. Ta divákům i porotě zatancovala a první zmíněná zpívala písničku ze známého muzikálu Rebelové. „Mně se líbí Bob a hlavo moudrá zlob se zlob, ta láska to je síla,“ zní z úst Nikol Pípové a zpěvák a člen poroty Bob Frídl se hrdě zvedá ze židle a zdraví publikum.

Ani většina ostatních vystoupení nebyla špatná, ale i zde se ukázalo, která z krásek zkrátka nemá na to postoupit do finále. Nebo mám jenom dobrý odhad.

Pauzy mezi jednotlivými koly soutěže vyplňují, jak už jsem naznačila, přehlídky. Ale ani tady si pořadatelé neodpustili překvapení. Na plac přijíždějí drsní hoši na Harleích. Za malou chvilku budou jezdit po „molu“.

Stroje duní a k motorkářům přicházejí někteří diváci, jestli by je nesvezli. Jenomže program je přesně nalajnovaný a nikdo kromě finalistek volby Miss Charme a několika dalších „vyvolených“ se nemůže svézt.

Už se pomalu začíná stmívat a porota brzy vyhlásí, které z dívek nepostoupí do finále. Protože i já mám svoji favoritku, jsem docela napjatá. Dvanáctka krásek přichází na plac a po krátké chvíli šestici tváří opouští úsměv. Ani tak ale neztrácejí šanci stát se modelkami agentury Charme.

Zbylých šest se jde připravovat na pány tolik očekávanou promenádu v plavkách. Docela se ochladilo, dívkám opravdu není co závidět. Ještě že je bazén vyhřívaný. Ani jedna z nich však neodmítne sjet do vody, a to buď po tobogánu nebo skluzavce. Mokré se pak procházejí okolo bazénu. Samozřejmě že někteří zástupci drsnějšího pohlaví si neodpustí trapné, někdy až oplzlé komentáře.

A teď už všichni netrpělivě čekají na vyhlášení výsledků. Dost se setmělo. Porota sčítá body a netrvá dlouho a všichni znají jména vítězek. „Jako Miss sympatie diváci zvolili Evu Procházkovou. Druhou Vicemiss se stává dívka s číslem dvanáct Eva Levíčková. První Vicemiss je dvojka Nikol Pípová. A titul Miss Charme 2008 získává… chvilka napětí… kráska s číslem deset Klára Svobodová,“ prozrazuje moderátor soutěže.

Přicházejí gratulanti, na tvářích vítězek je vidět překvapení i radost. „Že postupuji mezi dvanáctku dívek, jsem se dověděla až dnes. Mám velkou radost. Teď jsem ale dostudovala gymnázium a jdu na vysokou. O nabídce agentury Charme budu určitě uvažovat. Ale studium je pro mě mnohem důležitější,“ netají se druhá Vicemiss Eva Levíčková z Letonic.

Nechybí závěrečný ohňostroj a pak už je zábavný večer u konce. Podle prezidentky soutěže se všechno povedlo tak, jak mělo. „Jen mikrofon trošku zlobil. To je škoda. Ale myslím, že se lidé nenudili. Byla tady skvělá atmosféra, určitě zde ještě v budoucnu nějakou akci uspořádáme,“ hodnotí Pelcová.

Hloučky lidí se ubírají ke svým domovům. Vítězky soutěže Miss Charme 2008 ovšem ještě zůstávají. Musí totiž převzít právem zasloužené ceny. Ale kdo ví, jak dlouho ještě budou čekat. Jana Pelcová je totiž na roztrhání a z čích rukou by měly převzít ceny než právě z jejích?