Hlavní program se odehrál v sobotu. Stárci vyzvedli ve staveních stárky a krojovaný průvod prošel celým městysem. Od starosty pak převzal hodové právo.

„Vážení a milí, přespolní i domácí. Já rechtář městečka Hvězdlec tímto vyzévám všecky, kdo jsou aspoň ještě k něčemu abe přešle, pele, hodovale a pěkně se bavele na tech našech hvězdlickéch hodách. Protože to bode sláva veleká, je zapotřeba si dát na tom všem záležat, abe ostuda z teho nebela pak také veleká,“ četl v hanáčtině starosta Alois Kadlec z hodové artikule. A ostuda to určitě nebyla. Vždyť mladí lidé z Hvězdlic mají s pořádáním hodů několikaleté zkušenosti.

„Jsou to naše čtvrté hody. Rozhodli jsme se zvyklost obnovit, aby zcela neupadla v zapomnění. Pro starší generaci, která původní hody pamatuje, je to sentimentální vzpomínka. A pro mladší je to příležitost k netradiční zábavě,“ řekla hlavní organizátorka hodů Jana Vojtková.

Do pořádání hodů se zapojilo pětatřicet převážně mladých lidí. „Děláme to proto, aby vesnice žila, aby se sem vrátila i původní kultura,“ uvedli hlavní stárek a stárka Tomáš Kohout a Jitka Ripplová.

Pořadatelé si půjčili kroje v hodějické půjčovně. „Jde o kyjovské kroje, které jsou atraktivní bohatým zdobením. Věřím ale, že časem seženeme dotaci, abychom si mohli nechat ušít kroje hanácké,“ dodala Vojtková.

Letos v průvodu přibylo malých dětí v krojích, které se naučily Moravskou besedu.

Jako obvykle nevynechala chasa ani domov důchodců Hvězda, na jehož nádvoří klientům zatančila a zazpívala.

Následovala hodová zábava s Vracenovjáky obohacená o rozmarýnkovou volenku.

V neděli hodový program zakončilo odpolední utkání v malé kopané ženatí proti svobodným a posezení s country kapelou Pepy Čápa.