Naopak diváci letní kina v Lulči a Ivanovicích na Hané navštěvují už od července. „Do letního kina se vždy ráda podívám, jen kvůli práci na to nemám tolik času. Je nádherné rozložit deku, pobavit se s přáteli a zhlédnout nějaký dobrý film," zavzpomínala třeba Šárka Hložková z Bučovic.

Letní filmový festival ve Slavkově u Brna zahájí zítra promítnutím remaku kultovní klasiky Zrození planety opic. Filmový festival potrvá až do dalšího pátku, promítat bude každý den. Zájemci musí v zámecké zahradě zajít až k velkému bazénu v dolní části parku, nad kterým stráň tvoří přírodní amfiteátr, kde si najdou to nejlepší místo k sezení.

Promítat tam budou za každého počasí asi od půl deváté večer, výjimku tvoří silný vítr, který může strhnout plátno. „Každé léto se do slavkovského letního kina těším. Špatné počasí mi ale plány překazilo. Doufám, že to letos bude bez problémů," připomněl Martin Fuksa z Vážan nad Litavou.

Děti mladší deseti let mají vstup do kina zdarma, ostatní za návštěvu zaplatí padesát korun. Jen o něco dražší vstupné plánují Slavkovští nasadit ve čtvrtek na filmovou novinku Líbáš jako ďábel, která svým dějem navazuje na předloňský hit Líbáš jako bůh.

Kvůli letnímu kinu v areálu vyškovského pivovaru přeruší příští týden v pracovních dnech své promítání v Sokolském domě. Od pondělí do pátku mají lidé možnost zhlédnout letošní komediální novinky jako Doba ledová 4: Země v pohybu, Polski film, Diktátor nebo Prci, prci, prcičky: Školní sraz, na který jako jediný mohou přijít zájemci pouze starší patnácti let.

Chybět nebude ani právě tuzemská komedie Líbáš jako ďábel, kterou promítání kina pod širým nebem zahájí. Vstupné nastavili organizátoři jednotné, a to osmdesát korun, začátek představení plánují stejně jako ve Slavkově na půl devátou večer.

Občanské sdružení Branek zve veřejnost na Brankovické kulturní léto, které začne už dnes promítáním filmu Tady hlídám já. Zítra se diváci mohou přijít podívat na Muže v naději a v neděli své kulturní léto zakončí komedií s názvem plným paradoxů Probudím se včera. Filmy promítne kinematograf Pavla Čadíka. „Loni se nám v Brankovicích dokonce povedlo uvést tehdejší trhák Kájínek. Letošní novinkou je rodinná komedie Tady hlídám já," lákal na představení Čadík.

V Brankovicích platí to samé jako jinde v okrese, startuje se po setmění. Areál Střelnice návštěvníkům otevřou už v sedm večer, za film každý zaplatí osmdesát korun.

Na brankovické Střelnici navíc vystoupí v sobotu večer od půl osmé na jednodenním rockového festivalu postupně čtyři kapely. Vstupné je stejné jako do letního kina. Nedělní odpoledne pak Brankovickým osvěží třetí ročník soutěže Brankovický kvašák o putovní pohár.

Sedmkrát v srpnu

Častější promítání na parkovišti nad koupalištěm plánují v následujících dnech i v Lulči. Tři červencové filmy vystřídá sedm srpnových. Filmy začínají později než v předešlých městech, a to až o půl desáté večer. Zájemci zaplatí za film pětaosmdesát korun.

Letní kino v Ivanovicích na Hané se už měsíc plní diváky pravidelně každou středu a pátek. „Jednu z nejvyšších návštěvností měla pohádka Kocour v botách nebo akční komedie Muži v černém 3. Pro diváky máme samozřejmě přichystané i občerstvení. Jinak k nám bohužel moc lidí nechodí. Za červenec to bylo sto devadesát návštěvníků. Doufám, že jich v srpnu přijde víc," popsal situaci vedoucí kina František Němec. Začátek promítání Ivanovičtí oproti červenci přesunuli o půl hodiny dřív na půl devátou. Filmoví fanoušci zaplatí padesát korun.

MARTINA JAROŠOVÁ