„Do konce ledna příštího roku by měl být zpracovaný projekt na vnitřní úpravu expozice,“ uvedl starosta města Slavkova Ivan Charvát.

Částka, kterou město vložilo do projektu, je podle něj zanedbatelnou položkou vedle dalších výdajů. Největší částky půjdou na opravu budov, a to sedmačtyřicet milionů korun. „Za ně vyměníme dveře a okna, opravíme střechy, vytápění, rozvody elektřiny a vody, kanalizaci a výtah v této části zámku,“ vyjmenoval nejdůležitější práce vedoucí odboru investic a rozvoje slavkovské radnice Petr Lokaj.

Druhým velkým cílem projektu je vybudování nezbytného zázemí, opravení konírny, vozárny a informačního centra. „Právě infocentrum by mělo být neodmyslitelnou součástí těchto prostor,“ dodal Lokaj.

Do suterénu konírny by mělo být umístěné modelové řešení všech bitevních fází, včetně toho, co jim předcházelo. Na výstavě návštěvníci také spatří původní standarty a uniformy francouzských vojáků.

Jedinečná stálá výstava k bitvě tří císařů jinde než ve Slavkově v České republice k vidění nebude. Zprovozněná má být do roku 2013.