Barbora Kachlíková je organizátorkou celé výstavy, která má být vzpomínkou na díla jejích předků. „Celý koncept výstavy se skládá z kreseb a akvarelů, které mapují vývoj Vyškova, okolních vesnic a krajiny Hanácka," přiblížila Barbora Kachlíková.

Právě zpracování krajiny bylo celoživotním zájmem obou Josefů Kachlíků. Na výstavě je možné jejich díla porovnat se současným uměním Kachlíkové. Ta ve svých obrazech ztvárňuje finskou krajinu, především vesnice, která se stala jejím novým domovem. „Na výstavě se podílí i veřejnost a to tak, že zapůjčili obrazy ze svých soukromých sbírek," okomentovala Kachlíková.

Unikátní výstava je k vidění do 25. května. Do té doby se uskuteční ještě tři komentované prohlídky. Ve čtvrtek v deset hodin dopoledne a v pátek v šest hodin večer. V neděli pak zájemce ve dvě hodiny odpoledne čeká čeká workshop Nedělní malíř. Kachlíková se se zájemci vydá na místa, která ztvárnili její dědeček a pradědeček v centru Vyškova. S sebou si mají vzít kreslící materiál, akce je vhodná pro každého od sedmi let.