Ačkoliv má letos zahájit jako první folkovou sezonu Ladislav Zítka z Bystřice pod Pernštejnem, pořadatelé tradičního Vítání jara chystají pro diváky překvapení. „Ty půjdeš jako první, pak hned nastoupí Láďa. Potom zase ty a jako druhá půjde Šany,“ dává pokyny krátce před zahájením tradičního Vítání jara v Nížkovicích pořadatel akce Slávek Janoušek.

Reportáž

Za chvíli už tamní sokolovnou korzuje skotský dudák David the Piper. Z několika úvodních tónů jsou lidé jako u vytržení. Za jeho zády na podiu už sedí s kytarou v ruce a harmonikou před ústy Ladislav Zítka. Stejně jako vloni, tak i letos má tu čest přivítat jaro a folkovou sezonu jako první.

„Moc často nevystupuji, lidé mě zas tak neznají. Tady dělám předskokana. Většinou buď nějakou akci otevírám, což je myslím lepší, nebo zavírám, a to většinou lidi úplně umoří,“ říká se smíchem Zítka.
Ten v sobotu předvedl několik nových písniček, které skládá sám. „Jednou se mě žena zeptala, jestli ji mám rád. Řekl jsem, že ano. Ptala se však pořád dál a dál, proto jsem jí složil písničku,“ svěřuje se Zítka návštěvníkům a vzápětí foukne do harmoniky, začne hrát na kytaru a dá se do zpěvu.

Víc v pondělním vydání Vyškovského Deníku