Vánoční koncert se konal v polovině prosince v bučovickém kině Brigáda. „Kinosál byl vyprodaný, přišly asi tři stovky lidí. Museli jsme donést další židle, byla to určitě jeho zásluha, vystupoval na našem tradičním předvánočním koncertu jako host," vzpomíná Bouda.

Diváci ho podle něj rádi přivítali. „Reakce lidí byla krásná, vážili si, že mezi ně přišel. I když měl problémy s chůzí a zprávy o jeho zdravotním stavu nebyly dobré, zvládl koncert jak jinak než skvěle. Zpíval pochopitelně naživo, jeho vystoupení mělo sílu a hloubku," připomíná Bouda.

Dvě novinky

Lidem zároveň představil dvě zhudebněné básně. „Zazpíval dvě novinky, které nedávno dokončil. Kdyby je stihl dostat mezi lidi, určitě by měly velký úspěch," je přesvědčený Frídlův kamarád.

I v době, kdy mu kvůli nemoci nebylo dobře, pracoval. „Zhudebnit básně, to byl jeho primát. V tom se vyžíval a neměl mezi ostatními konkurenci. Byla radost a čest s ním pracovat. Významným způsobem se zasloužil o povzbuzení kulturního života celého Bučovicka. Vždycky říkával, přál bych si vydržet do léta, pak se v létě vyjádřil, že zase do Vánoc. Svoji píseň života nám nakonec nedozpíval, ale na část, u které jsme byli, nezapomeneme," dodává Bouda.

V Bučovicích, kde v úterý zesnulý Bob Frídl žil, vznikla dvě pietní místa. Na bučovické radnici a v Bistru U Draka.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel zpěvák, skladatel a textař Bob Frídl