Poslechnout si sbor z Bučovic můžou zájemci od sedmi hodin večer. „Zpívat budou Dvořákovo Te Deum a Janáčka,“ přiblížila program ředitelka bučovické základní umělecké školy Dagmar Klementová.

V České republice existuje 488 „zušek“, 355 z nich se k akci připojí. Jejich žáci se představí na různých místech, například na úřadech či náměstích. Cílem je zviditelnit práci a aktivity škol a posílit jejich respekt. „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“ vyslovila se patronka projektu Kožená.

Z Vyškovska se happeningu zúčastní školy ze všech měst, až na Ivanovice. Například žáci z Vyškova zpestří den návštěvníkům a pacientům v tamní nemocnici. Členové pěveckého sboru pak rovněž vystoupí v brněnském Besedním domě. „Pořadu se zúčastní i Magdalena Kožená,“ upozornil ředitel Základní umělecké školy Vyškov Aleš Musil.

Do projektu se zapojí i rousínovská Základní umělecká škola Františka Sušila. „V šest hodin večer uspořádáme vernisáž výstavy Hudbou štětcem, na které se podíleli žáci hudebního a výtvarného oboru. K vidění bude přímo v sále školy do pátého června,“ uvedla ředitelka Hana Jánská.