„Různě zaměřené verše, kterými jde ve stopách našeho guru, drnovického básníka Miroslava Daňka, mi posílá už řadu let. Začalo to pohlednicemi, kterých mám doma asi pět set, a před sedmi lety si koupil mobilní telefon. Můj archiv tak obsahuje i patnáct set veršovaných esemesek. Z nich jsem vybral asi dvě stovky básní, které bude nová sbírka obsahovat," přiblížil Klvač.

Kvůli vydání knihy uspořádal sbírku. Během čtyř dnů se mu sešly řádově desítky tisíc, které potřeboval. Kdy se sbírka dočká oficiálního křtu, stejně jako kdy ji lidé najdou na pultech, zatím Klvač neví. Soukromý křest se uskuteční na konci března. „S několika mými studenty a dalšími příznivci jsme se domluvili, že se odehraje ve vlaku na trati z Brna do Bohumína. K této myšlence mě dovedly právě některé verše. Cestou se zastavíme v několika ostravských a bohumínských hospodách, o kterých Zbyněk píše," odůvodnil.

Ulčák je biozemědělcem a část veršů Klvačovi posílá pravidelně každý pátek, když jede vlakem na svou zahradu a míjí Drnovice. „Právě tuto sekci jsem nazval Depeše z rychlíku. Svou nejmilejší jsem pojmenoval jako Bufetovou lyriku, což jsou noční verše z podniků nevalné úrovně. Obecně jde v mnoha případech o velmi vtipné věci, většina ale vzhledem k obsahu bohužel není publikovatelná," dodal Klvač.