Po nedávno vydaném albu Atheist je tu i váš premiérový klip. Kdo s nápadem přišel?

Tomáš Č.: Nedá se říci, že by se zrodil v hlavě jednomu z nás. Klip jsme plánovali dlouho, jen jsme čekali na správnou chvíli, fanoušky je stále třeba něčím překvapovat. Loni jsme přišli s debutovým albem, letos jsme chtěli v nové sestavě dát dohromady nové skladby, jednu z nich natočit a připravit k ní videoklip.

Představíte v krátkosti, o čem je klip a tedy i píseň?

Tomáš K.: Hlavní myšlenkou bylo udělat právě klip s příběhem. Účel byl něčím zaujmout a vzbudit chuť si jej pustit znovu. O čem konkrétně skladba a klip je, to nejlépe vystihne autor.

Tomáš Č.: Skladba se zabývá pocity lidi, kteří z nějakého důvodu přemýšlejí o tom, že si sáhnou na život. Příběh se točí kolem dvou dívek. Jedna z nich se oběsí a druhou pak v jejích snech a představách pronásleduje a snaží se ji dohnat k šílenství.

Jak dlouho jste na klipu pracovali?

Tomáš K.: Celková organizační stránka zabrala myslím lehce přes měsíc práce. Sháněli se herci, tedy v našem případě herečky, prostory použitelné k natáčení a tak dále… Scénář jsme vymýšleli a několikrát upravovali předem. Samozřejmě jsme se nevyhnuli improvizacím.

Tomáš Č.: Šlo totiž o to celý příběh zformovat tak, aby byl divácky atraktivní, měl spád a skrýval nečekaný zvrat. Při natáčení jsme ale stále naráželi na malé problémy, takže se improvizovat muselo.

Které interiéry a exteriéry jste využili a proč?

Ondřej: Vilu Austerlitz, Besední dům ve Vyškově, kostel, pár uliček v Brně a jednu stodolu.

Tomáš K.: Ale nebylo to nic jednoduchého, hledání trvalo docela dlouho. Nejlepší bylo natáčení ve stodole. Ta působila velmi depresivním dojmem, což se k věšení našich dívek skvěle hodilo (smích).

Zdroj: Youtube

Prozradíte nějakou veselou historku z natáčení?

Petr: Třeba když jsme točili v Křižanovicích ve stodole a kolem šel starý děda. Myslel si, že tam asi přijela televize, a křičel: „Natočte taky JZD!"

Tomáš K.: A nebyl sám. Obecně pohledy lidí, procházejících kolem stodoly, kde uprostřed s hlavou v oprátce visí dívka, byly super.

Ondřej: Nevím, jestli jde zrovna o veselou historku, ale mně utkvělo v paměti něco jiného. Herečka, která je v klipu topená ve vaně, nesnáší vodu, takže si sáhla na dno svých psychických sil. Její výraz ve tváři v tomto případě není zase tak hraný.

Tomáš Č.: Přesně tak, až do poslední chvíle jsme mysleli, že tu scénu snad ani nenatočíme. Nebo když jsme hledali způsoby, jak holky oběsit, aby v klipu vše vypadalo realisticky, to také bylo těžké.