Vyškovská skupina Dark Gamballe vydává své nové album s názvem Perpetuum Gamballe. Každá z deseti písní má refrén, který z hlavy hned tak nedostanete.

„Nahrávali jsme koncem loňského roku v léty prověřeném studiu Šopa v Lipově za zvukové režie Standy Valáška, guru rockového a metalového zvuku nejen na Moravě,“ řekl zpěvák a lídr kapely Jiří Sedláček.

Součástí CD je také interaktivní stopa, která mimo jiné obsahuje i zbrusu nový a první malovaný videoklip k písni Večer pod kometou od výtvarníka Jirky Miškeříka z Velké nad Veličkou.

Už potřetí na albu hostuje i tradiční posila, a to vyškovská hiphopová celebrita Nasty, který roztočil gramofony do písní Pilulka a Dobré ovce.
Nové album vyjde prvního dubna pod hlavičkou firmy Redblack. Křtít se bude hned třikrát. Poprvé v Lipově, kde má skupina značnou fanouškovskou obec. Další dva křesty proběhnou ve Vyškově v klubu Rock Pub B-29. „Po zkušenostech z minula, kdy kvůli velkému zájmu diváků bylo v sále téměř nedýchatelno, dohodli jsme se s majitelem klubu na dvoudenním křtu. Na akci pustíme nejvýš tři stovky lidí, aby si koncert užili v příjemnější atmosféře,“ dodal Sedláček, který na křest pozve i skupiny Forth Face, Six Degress of Separations, Insania, Forest Jump a Bethrayer.

Fanoušci skupiny se těší nejen na tradiční gamballovskou lyriku, ale i na kvalitní texty. Ty se od doby, kdy skupina opustila gamballštinu a angličtinu, stále zlepšují.

Skupina působí už šestnáct let. Vznikala v hektické porevoluční době, kdy každý, kdo měl kytaru, zakládal nějakou kapelu. Sympatické je, že se nedala zlákat snadnými úspěchy. Nehraje podbízivou muziku, ale zůstala věrná svému svéráznému stylu. Od vyškovského debutu Na Lapači ušla dlouhou cestu. Koncertuje po celém světě. Celkem vydala osm cédéček, například Robotory, Under The Bottom, Super Star, Bonboniera.