Romantické prostředí zámeckého nádvoří a tóny folkové a country hudby. Toto spojení nabízí letos již podeváté přehlídka Folk a country. Fanoušci tohoto hudebního žánru na ni pojedou v pátek do Slavkova u Brna.

I letos přitom podle organizátorů platí, že lidé budou mít z čeho vybírat. „Největším lákadlem pro místní jistě bude hudební skupina Poutníci, která je velice oblíbená mezi milovníky country hudby. Již od jejich prvního vystoupení v roce devatenáct set sedmdesát lze tuto skupinu řadit k brněnské a vůbec krajské špičce v této hudební oblasti.

Je samozřejmé, že od dob založení této kapely se její osazenstvo již několikrát proměnilo, ale její hudební umění zůstává i nadále na velmi vysoké úrovni,“ informoval Petr Lukas z Historického muzea ve Slavkově u Brna.

A koho dalšího si návštěvníci mohou přijít poslechnout? „Po Poutnících, kteří vystoupí hned na úvod mezi dvacátou a jednadvacátou hodinou, budou dalšími účastníky v časovém sledu dvojice Miroslav Paleček a Michael Janík. Po nich zhruba od půl jedenácté večer vystoupí Tony Linhart se svou skupinou Pacifik,“ dodal Lukas.

Na letošní přehlídce, stejně jako na jejích předchozích ročnících, si však návštěvníci svou oblíbenou hudbu mohou nejen poslechnout. „Samozřejmě si na ni mohou i zatančit. Po skončení přehlídky, která začne ve dvacet hodin, bude totiž večer ještě pokračovat country bálem. K poslechu a tanci bude lidem až do druhé hodiny ranní hrát tak jako v minulosti slavkovská skupina Osada,“ doplnil Lukas.