Pracovníci muzea připravili nejen ukázky dopravních prostředků, ale také cestovní kufry a jejich důmyslné vybavení, krabice na klobouky nebo skládací cestovní necesery a různé cestovní potřeby, jako příbory, nůžky či picí soupravy. Některé předměty na výstavě pocházejí z majetku posledních Kouniců nebo také z napoleonského období.

„Fenomén cestování provází člověka již od prvopočátků civilizace. Způsob trávení a směřování cest se však neustále mění podle aktuálních trendů, stejně tak se vyvíjejí nejrůznější cestovní prostředky, pomůcky a vybavení. O tom, jak se přemisťovali lidé v minulosti, svědčí expozice, kterou jsme připravili nejen z našich sbírek, ale i z depozitáře Technického muzea,“ uvedla organizátorka výstavy Vladimíra Zichová ze slavkovského Historického muzea.

Součástí expozice jsou také předměty a trofeje Ivana Křivánka, slavkovského rodáka a dvojnásobného mistra světa v jízdě na dresině, replice dřevěného kola bez pedálů. Výstava potrvá do jedenáctého listopadu a bude přístupná souběžně s provozem zámku Slavkov u Brna.