„Výstava, kterou jsme připravili ve spolupráci se Střední zahradnickou školou, Středním odborným učilištěm a Učilištěm v Rajhradě, se u nás koná již poněkolikáté. Každý rok však volíme jiné téma, které jde ruku v ruce s naším celoročním programem. Loni se tak návštěvníci přenesli do pohádky, předloni si zase připomenuli dvousté výročí bitvy u Slavkova. Letos jsme se rozhodli pro procházku čtvero ročními obdobími,“ vysvětluje organizátorka Ilona Zyková ze slavkovského historického muzea.

Květinové vazby a aranžmá zdobí až do úterý dvaadvacátého května nově zpřístupněnou prohlídkovou trasu s názvem Život ve staletích. „Tento prohlídkový okruh bude také výjimečně v době konání výstavy prodloužen o prohlídku Historického sálu, Hudební a Duchovní salonek a na závěr i o zámeckou kapli, kde se rozhodlo tuto sobotu devatenáctého května uzavřít sňatek sedm párů,“ popisuje Zyková.

Slavnostní vernisáž expozice se koná ve čtvrtek od sedmnácté hodiny v Historickém sále zámku a ani letos při této příležitosti nebude chybět módní přehlídka. „Návštěvníci na ní uvidí šaty, které symbolizují jaro, léto, podzim a zimu, a které jsou zároveň maturitními pracemi studentů Střední průmyslové školy textilní a Vyšší odborné školy textilní v Brně. Modelky ze slavkovské Integrované střední školy budou kromě nich předvádět i kytice, ve kterých se budou objevovat květy typické pro jednotlivá období,“ dodává organizátorka.