Výstava čtyřiceti fotografií Nejde o život pražského sociologa Rudolfa Šmída vyvolala ohlasy také mezi místními. „Svým zpracováním i barvami mě dost zaujal strašák s názvem Terminátor nebo Robinson Crusoe, kde se zajímavě ve vodní hladině odráží koruny stromů,“ popsala například Květa Vančurová z Drnovic.

Také Drnovice mají svého strašáka „Zásluhou organizátora výstavy a mého dlouholetého kamaráda Pavla Klvače jsem vyfotil Klauna Lídla věnovaného Drnovicím s igelitkou Lídl na hlavě. Dalších dvanáct fotografií označených Proměny venkovské učitelky zachycuje přetvoření strašáka v průběhu pěti let do podoby Michaela Jacksona a Cyrana. Strašák ještě nespadl, takže cyklus stále pokračuje. Dvakrát do roka za ním jezdím třicet kilometrů od Prahy,“ vysvětluje autor Rudolf Šmíd.

Výstavu zahájila už v pátek vernisáž v Kulturním domě v Drnovicích za hudebního doprovodu romské skupiny Paramisara z Brna. „Podařilo se nám uskutečnit doslova multikulturní akci. Kromě toho, že v Drnovicích doposud žádná romská kapela nevystupovala, sešlo se i mezinárodní obecenstvo, třeba známý polárník Hans Jörgen z Norska nebo chlapec jménem Hasen z pohoří Atlas v Maroku. Ten si dokonce vypůjčil od místního bubeníka buben a do tří do rána bubnoval tak, že zahrádka v místní restauraci Sport byla na nohou a tancovala. To se tady často nestává,“ popsal předseda Drnky Pavel Klvač.