Úspěšné období prožívají nyní členové vyškovské taneční skupiny N-yoj. Už za pár dnů je totiž čeká klání mezi nejlepšími tanečníky republiky.

„Loni jsme byli druzí vicemistři České republiky v show dance. Letos máme zlatou medaili z Olomouce z krajského kola a čeká nás cesta do Plzně na mistrovství republiky,“ říká členka skupiny Lucie Flochová.

Název skladby, s níž budou tanečníci už příští sobotu soutěžit v kategorii street dance – free style, je Správná generace je… „Je to takové otevřené téma,“ naznačuje spoluautor choreografie Petr Keresztes.

Konkurence tanečních skupin je prý přitom hodně silná. „Probojovat se dál je hodně těžké,“ doplňuje Flochová.

Vyškované tak nechtějí nic ponechat náhodě. „Tréninky v domě dětí a mládeže máme pořád jednou týdně v sobotu. Snažíme se ale trénovat pořádně,“ směje se Flochová.

Přísné rozdělení do kategorií přitom už na soutěžích podle ní příliš neletí. Samotná zhruba dvacetičlenná skupina letos spíše omládla. „Sestava se hodně obměnila, nabrali jsme nové členy a v červnu v tom chceme ještě pokračovat. Pořád totiž postrádáme hlavně kluky,vysvětluje tanečnice Lucie Flochová.