„Lidé se na něj mohou těšit od dvacátého do šestadvacátého května. Je to takový náš první pokus udělat ve městě multikulturní festival. Během našich deseti let jsme se zkrátka někam už dostali. Proto jsme si řekli, že je čas na změnu,“ vysvětluje ředitel festivalu Alexandr Novák.

A jak bude takový multikulturní festival vypadat? „Každý večer nabídneme divákovi něco jiného. O divadlo lidé rozhodně nepřijdou, pátek a sobota bude patřit jeho klasické formě, ve středu se k němu navíc venku přidá pouliční divadlo. Čtvrtek bude zase patřit přehlídce amatérského filmu, v úterý na lidi čeká Rýmovaný večer, v pondělí zase koncert Jiřího Stivína,“ vypočítává Novák.

Z původních prostor Posádkového domu armády se navíc všechny akce přesunou přímo do středu města. „Budou se odehrávat v Besedním domě, v Knihovně Karla Dvořáčka, na náměstí i v zámecké zahradě. Celá akce bude v sobotu oficiálně zakončena Muzejní nocí v Muzeu Vyškovska,“ nastiňuje ředitel.

Z divadelních účastníků se podle něj diváci mohou těšit nejen na domácí soubory. „Stoprocentně k nám zavítá Malá scéna Zlín, Prkno z Veverské Bítýšky, zahrát by tu mělo i Divadlo Líšeň. Kromě toho návštěvníci nepřijdou ani o reprízu hry INRI Divadla Haná, soubor Trdla a Divadlo bez střechy,“ popisuje Novák.

Vyškovský týden kultury má podle něj šanci diváky oslovit i do budoucna. „Tento přerod je docela významný. Letos si chceme organizačně vyzkoušet, jak to bude celé fungovat, kde nám co chybí a podobně. Myslím ale, že to vyjde, taková směsice žánrů nahuštěná do jednoho týdne tu totiž až do této chvíle nebyla,“ dodává Novák.