Nakreslit šedesát až osmdesát lidí za večer je pro Vaňka jakoby nic. Už zvládnul mnohem divočejší kousky. Za jedinou hodinu třeba dokázal namalovat v Pelhřimově sto sedmdesát pět karikatur. Dalších deset obrázků udělal při řízení auta, jiné kreslil za současného bubnování nohama a hraní na flétnu levou rukou. Kreslil i pod vodou s dýchacím přístrojem nebo maloval souběžně levou i pravou rukou. Vytvořil také nejmenší ručně kreslenou knihu portrétů prezidentů o velikosti tři krát čtyři centimetry.

„Dřív jsem pracoval jako propagační výtvarník. Když jsem šel po revoluci na volnou nohu, živil jsem se hlavně kresleným humorem. Dodnes kreslím vtipy například pro Deník Rovnost. V současné době se věnuji hlavně kresbě karikatur. Jako prvního v Bučovicích určitě namaluji Boba Frídla, který mě pozval do bistra,“ řekl Vaněk.

Zatímco bude předvádět své rychlokreslířské umění, bude k tomu zpívat Lenka Kudelová-Filipová. Lidé, kteří ji znají z titulních rolí v muzikálech Hello Dolly, Sweet Charity nebo Zpívání v dešti, si ji už nikdy nespletou s její jmenovkyní pražskou zpěvačkou Lenkou Filipovou.

„Představím se v pořadu, který jsem sama napsala. Zpívám výhradně česky, písničky jsou hlavně o lásce a jsou to pravé šansony, kdy v každé je jeden příběh ze života. doprovázet mě bude klavírista Max Wittman, vedoucí hudební redakce rozhlasu Brno,“ zve na své vystoupení zpěvačka. Program začíná v bistru U Draka u autobusového nádraží v Bučovicích ve čtvrtek o půl osmé večer.