„Jak už je zvykem, tak se také letošní ročník nese v duchu jedné základní hlavní myšlenky. Vybrali jsme téma s názvem Divadlo je lék. V jeho smyslu je pak laděný nejen doprovodný program, ale také dramaturgie festivalu," informoval ředitel Trdlovin Alexandr Novák.

V průběhu dvou dnů se na divadelní prkna postaví pět souborů. „Dva z nich, tedy Trdla a Netrdlo, jsou vyškovské, další k nám zavítají ze Zlína, Bechyně a Veverské Bítýšky. Zlínští divadelníci se pak představí ve dvou hrách. V pátek totiž festival zahájí inscenací s názvem Nevyléčitelní a večer ho pak uzavřou uvedením Laktační psychózy," objasnil ředitel festivalu.

Milovníci amatérského divadla se dočkají také premiéry. „Představí ji vyškovská Trdla. Jmenuje se Ze života ženy. Divadelníci si s ní dali opravdu záležet, připravovali a nacvičovali ji poměrně dlouhou dobu. Zatím však neřeknu, o čem hra pojednává, ať jsou diváci překvapení," zůstal tajemný Novák.

Amatéři slibují, že program bude pestrý. „Návštěvníci se můžou těšit na různá představení, dají se popsat jako činohry. Opět chceme hlavně bavit. Ne všechna představení ovšem budou komediální. Přesto se lidé nemusí obávat, žádná těžká a vážná témata se na festivalu neobjeví. Chceme nicméně zachovat, aby byly Trdloviny lákavé nejen pro stálé návštěvníky, ale také pro širokou veřejnost. Myslím, že je tento ročník nachystaný tak, že si každý přijde na své," vysvětlil Novák.

Podle něj navíc festival není pouze o jednotlivých představeních. Lákadel mají organizátoři víc. „Na přestávky jsme připravili seriálové divadlo, které se bude odehrávat po jednotlivých dílech. Diváci tak do poslední chvíle nebudou znát jeho rozuzlení. K tomu dospějeme až na konci festivalu. Součástí bude také výstava fotografií a obrazů, návštěvníci nepřijdou ani o rozhovory s herci a režiséry. Připravili jsme pro ně samozřejmě také občerstvení," vyjmenoval ředitel festivalu.

Páteční program odstartuje v Besedním domě v šest hodin. Každý večer zájemci uvidí tři hry.