„Zazněly staré známé hity, užili jsme si to,“ pokyvuje mladík. Stále populární zpěvák nakonec vyškovský Besední dům téměř vyprodal.

To samé se dá říct o Cimrmanech, letošním koncertu kapely Olympic nebo Lucie Bílé. „Na ni přišlo bezmála pět stovek lidí. Vyškované si snad začínají zvykat i na jiné hudební žánry, sál je prostě plný a to je dobře. Možná panovala obava, že třeba na koncert Bílé nikdo nepřijde, že jsou lístky moc drahé. Nakonec byly vyprodané za čtyři dny,“ ujistil ředitel vyškovského Městského kulturního střediska Luboš Kadlec.

Do okresního města chce ale přivézt i další žánry. „První polovina podzimu bude pro vyškovského diváka hodně zajímavá. Alespoň čtyřikrát do roka chci do Vyškova dostat jazzové nebo bluegrassové hudebníky. Začátkem října tak do Vyškova přijedou dva hudebníci, kteří předvedou to pravé zemité blues přímo z kolébky žánru, amerického New Orleans. Jsem moc zvědavý, jak na to vyškovský divák zareaguje,“ uvedl Kadlec.

Ještě před zpěvákem a klávesistou Johnem Grosem a kytaristou Brianem Seegerem vystoupí ve Vyškově legenda českého big beatu Radim Hladík s kapelou Blue Effect. „Koncert se uskuteční 23. září, big beat ve Vyškově chyběl, pevně věřím, že diváci přijdou,“ doufal Kadlec.

Už ve středu 7. září čeká zase na vyškovského milovníka divadla tragikomedie o odvrácené straně lásky z pera italského dramatika a držitele Nobelovy ceny za literaturu Daria Fo nazvaná Otevřené manželství. „Své herectví předvedou Jana Krausová a Karel Roden.

Návrat Petra Spáleného

O necelý týden později, v pondělí 12. září, pak představí své největší hity Petr Spálený, který ohlásil návrat na pódia, společně se skupinou Apollo Band,“ lákal ředitel.

Milovníci hudby se také mohou těšit na koncert Jiřího Stivína nebo Radůzy. Ta ve Vyškově vystoupila sama už v loňském roce, letos přijede i s kapelou. „Ještě bych připomněl koncert originální revival Beatles, košické kapely The Backwards, která vyhrála na Světovém Beatlefestu v New Yorku, kde za sebou nechala konkurenci šestatřiceti kapel z celého světa,“ dodal.

Organizátoři divadelního festivalu Trdloviny už navíc dolaďují program letošního jubilejního ročníku. „Patnáctý ročník se uskuteční předposlední říjnový víkend, respektive čtvrtek až sobota. Zachovali jsme třídenní formát, definitivní program bude už brzy hotový,“ lákal do Besedního domu šéf organizačního týmu festivalu Alexandr Novák s tím, že na letošních Trdlovinách se zřejmě nepředstaví žádný domácí soubor.

Přijedou ale osvědčení divadelníci z Bechyně nebo Brna. „Všechny soubory jsme si vybrali sami, poctivě jsme objížděli jejich představení, chceme Vyškovanům ukázat to nejlepší, ozkoušené. Můžu nicméně prozradit, že letošní ročník bude víc úsměvný, divák se může těšit zejména na komediální kusy,“ doplnil dlouholetý divadelník Novák.