Pohádka je nachystaná na každé prázdninové dopoledne. Každé promítání začíná v deset hodin dopoledne. „Začínáme francouzským filmem O myšce a medvědovi. Medvědi a myši spolu v příběhu moc nevycházejí, vše se však změní, když dva členové těchto rozdílných světů uzavřou dohodu," nalákal na film Pavel Procházka z vyškovského kina.

V úterý přijde na řadu rodinná komedie Šmoulové, ve které se animace pojí s hraným filmem. „Zlý čaroděj Gargamel vyžene šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede přímo doprostřed newyorského Central Parku," popsal děj Procházka.

Ve středu se děti naopak prostřednictvím filmu přenesou do Hotelu Transylvánie, který provozuje upír Dracula. Čtvrtek nabídne pohádku Zvonilka: tajemství křídel.

V pátek a následně v neděli zakončí festival španělský film Snížek, bílý kožíšek. Vypráví o gorilím samečkovi, který se na rozdíl od ostatních v tlupě narodí jako albín, je tedy celý bílý. Žije v zoologické zahradě v Barceloně, ale ostatní gorily mu dávají jeho odlišnost najevo.