Tahákem bude mimo jiných písničkář a charakterní herec Jiří Schmitzer. Posluchače má zaujmout jeho neotřelý humor a chytlavé texty. „Z kapel vystoupí španělsko-jihoafricko-česká formace United Flavour, která kloubí prvky latiny, reggae, dancehallu, R&B, soulu a hip-hopu. Byla předskokanem Shaggyho nebo Manu Chao," připomněla jedna z organizátorek setkání Anna Melková.

CHCETE ZDARMA LÍSTKY? SLEDUJTE TIŠTĚNÁ VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST

Hip-hopovou skupinu Prago Union zase tvoří dva bývalí členové skupiny Chaozz. Představí se také formace Gulo čar, která láká na směs funky, popu a romských melodií. Ostrý jazyk pak ukáže Kapitán Demo.

Pořadatelé také připomínají, že na středu připravili zahřívací party, která se od poledne do zhruba šesti hodin uskuteční na Masarykově náměstí. „Vstup na akci bude zdarma. Zájemci si na ní navíc můžou zakoupit lístek na Majáles za zvýhodněnou cenu," zdůraznila organizátorka.

Milovníci hudby mají v případě vstupenek tři možnosti. „V pátek zaplatí 149 korun, v sobotu necelé dvě stovky. Na oba dny pak lístek vyjde na tři stovky," upřesnila Melková. Novinku pak představuje odpočinkový stan, ve kterém se po dobu festivalu plánují promítat studentské filmy.