Prach viděli diváci také na Mezinárodním filmovém festivalu Febiofest 2016 a na festivalu Finále Plzeň. Na minimalistický snímek mají kritici nejednotný názor. „Je to na delší debatu. U náročnějších titulů mají kritici zvláštní metr. Například tvůrce Největšího z Čechů Robert Sedláček, jehož filmy jsem také uváděl ve Vyškově, byl miláčkem kritiky. Pro mě je snímek důležitý v tom, že je jiný než běžná tuzemská produkce. V českém prostředí je velmi originální a zároveň je ukotvený i v tom evropském, odkazuje například na filmy Roberta Bressona. Je poučený evropskou kinematografií," ocenil producent.

Snímek podle něj nevydírá, nejde po senzacích. Drama o rodině, jejíhož otce stihne mrtvice, ukazuje, že mladý režisér pocházející z Hustopečí se nebojí vlastních neotřelých řešení. „Na našem díle je patrné, že i smutný film dokáže být smířlivý. Navíc nabízí hodně prostoru pro vlastní interpretaci viděného, mnoho diváků si do něj začne projektovat vlastní příběhy a zkušenosti. O to zajímavější jsou pak debaty s nimi," poznamenal Procházka, který před sobotní projekcí k Vyškovanům promluví.

Filmové představení startuje v osm hodin večer. „Po premiéře je připravené malé pohoštění. Kdo bude chtít, může si neformálně s tvůrci pohovořit," připomněl za vyškovský Sokolský dům Pavel Procházka.

Procházka v kiněVyškovský rodák letos v lednu přivezl do města komedii Cesta do Říma, stojí například i za psychologickým dramatem Pravidla lži nebo za dokumentem Drnovické catenaccio, který sledoval éru drnovického fotbalu. V poslední době se zaměřuje na mezinárodní koprodukce a filmy debutujících režisérů.