Ani krajinku, ani zátiší, děti nebo zvířata, ale vyzývavé autoportréty fotí mladý umělec Petr Doček z Olšan. Jeho tvorba je velice originální. Vtipná, odvážná, pro někoho možná až poněkud provokativní. Připomíná reklamní snímky, kterými by se dvaadvacetiletý student střední školy designu a umění v budoucnu rád živil.

„Fotím i klasickou černobílou fotografii, ale v poslední době mě baví dělat hlavně montáže, kde mohu manipulovat s realitou,“ řekl Doček, který vystudoval grafické učiliště. V současné době studuje obor fotografie a multimédia v Brně. Doufá, že bude pokračovat na vysoké škole v oboru fotografie ve Zlíně nebo v Ústí nad Labem.

„Rád bych se fotografováním živil, vždyť reklama je dnes doslova všude,“ myslí si mladík, který už má za sebou významnou společnou výstavu nazvanou Czech made.

Petr Doček se specializuje na autoportréty, které posléze počítačově dosazuje do banálních scén z každodenního života. „Tím vznikají v podstatě neexistující fotografické momenty, které ovšem v konečné fázi neztrácí autorovu invenci, ironii a nadhled,“ zhodnotil jeho práci Dočkův kolega Michal Czanderle.

Tyto snímky nyní spatří i Vyškované v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově v Galerii v rohu. Výstava začala v pátek 4. ledna o půl šesté večer. K vidění bude v provozní době Knihovny Karla Dvořáčka od pátého ledna do sedmého února.

„Vystavím fotografie, kterými se snažím vyjádřit složité vztahy v naší společnosti pomocí nadsázky a sebezesměšnění,“ tvrdí Doček.