Fandové výstav mají v této době žně. V Muzeu Vyškovska jsou až do osmadvacátého října k vidění hned tři žánrově odlišné expozice. Návštěvníci mohou přijít od pondělí do pátku od osmi do šestnácti hodin, v sobotu a v neděli od deseti do dvanácti a od čtrnácti do šestnácti hodin.

Obrazy a kresby Jiřího Homoly

Námětem obrazů loni zesnulého malíře je krajina. „Intenzivní barevná paleta a citlivá vyváženost podtrhují hloubku výtvarného sdělení a krásu okamžiku. Malířské dílo je v mnohém založené na silném barevném a světelném cítění. Kresby prozrazují výtvarný talent i smysl pro precizní provedení,“ uvedla organizátorka výstavy Zdeňka Jeřábková.

Některá Homolova díla vycházejí námětově z cirkusového prostředí. Dílo Jiřího Homoly má vzácnou autentičnost, která byla v souladu s jeho životem. Učil na Základní umělecké škole ve Vyškově.

 

„Hlavy“ Tomiše Zedníka

Výstava prací sochaře a řezbáře Tomiše Zedníka má příznačný název Hlavy. Závěsné dřevěné plastiky a prostorové skulptury mají humorné pojetí typické pro tvorbu mladého vyškovského výtvarníka. Vystavená díla jsou originální, nápaditá a na první pohled je zřejmá i precizní práce se dřevem.

Tomiš Zedník vystudoval uměleckoprůmyslovou školu, obor kamenosochařství. „Čtyři roky jsem pracoval v restaurátorské dílně, ale poté nad kamenem zvítězilo dřevo,“ řekl výtvarník.

 

Pohlednice Drahanské vrchoviny

Výstavu starých pohlednic mikroregionu Drahanská vrchovina připravilo občanské sdružení Drnka a dobrovolný svazek obcí Drahanská vrchovina. Velkoformátové reprodukce dobových pohlednic z první poloviny 20. století přibližují tehdejší vzhled obcí a okolní krajiny.

„Staré pohlednice jsou dnes již cennými historickými dokumenty. Přibližují podobu vesnic, domy a ulice, které v minulosti prošly různými proměnami,“ připomněla Jeřábková. Kromě zmíněných reprodukcí vystavili pracovníci muzea i několik kreseb Josefa Kachlíka a obrazy starého Vyškova.